Advert
Advert

KURULTAY ÖNCESİ SON MYK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

CHP hafta sonu yapılacak 37. Olağan Kurultay öncesi son MYK toplantısını gerçekleştirdi.

KURULTAY ÖNCESİ SON MYK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Bu içerik 320 kez okundu.
Advert

 

CHP hafta sonu yapılacak 37. Olağan Kurultay öncesi son MYK toplantısını gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu’nun “Kurultayda konuşmak isteyenlere her türlü kolaylık sağlansın” dediği toplantıda bazı üyeler “Gidip de gelmemek var” diye espri yaptı.

 CHP Genel Merkezi’nde basına kapalı olarak 5 saate yakın süren Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında, edinilen bilgiye göre İstanbul Sözleşmesi ve Ayasofya tartışmaları ele alındı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ayasofya ile ilgili tartışmalarda milletvekillerinin tavrını beğendiğini ifade ettiği öğrenildi.

Toplantıda bu hafta sonu yapılacak 37. Olağan Kurultay ile ilgili çalışmalar ele alındı. Özellikle Onur Kurulu Üyeleri’nin kurultaya katılıp katılamayacağı ile ilgili tartışmalar değerlendirildi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Kurultaya katılmak ve konuşmak isteyenlere her türlü kolaylık sağlansın. Kimse ben konuşamadım demesin. Bu konuda hem sağlık açısından gerekli önlemler alınsın, hem de kurultayda antidemokratik bir uygulama yapılıyormuş izlenimi yaratılmasın” dedi.

Onur Kurulu üyeleri, kurultayı salon dışından izleyecek. Konuşma yapmak istemeleri halinde bunu Divan’a bildirerek, salona gelip konuşma yapabilecek.

VEDA KONUŞMASI

Kılıçdaroğlu, toplantının sonunda kurmaylarına veda konuşması da yaptı.

Zorlu bir dönemde hep birlikte başarılı çalışmalar yaptıklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Uyum içerisinde güzel bir çalışmaya imza attık” diyerek teşekkür etti. MYK üyeleri ise toplantı süresince birbirlerine “Gidip de gelememek, gelip de görmemek var” esprileri yaptı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
GEZEN SİNEMA TIRI DEVREKLİ SiNEMASEVERLERLE BULUŞACAK
GEZEN SİNEMA TIRI DEVREKLİ SiNEMASEVERLERLE BULUŞACAK
TEMASLI OLANLARDA KARANTİNAYA ALINACAK
TEMASLI OLANLARDA KARANTİNAYA ALINACAK