Advert
Advert
Advert

AÖL SINAV YERLERİ AÇIKLANDI

Çeşitli sebeplerle örgün öğretime devam edemeyen ya da eğitimini yarıda bırakmak durumunda kalan öğrencilerin okuduğu Açık Öğretim Lisesi'nde sınavlar bu hafta sonu yapılacak

AÖL SINAV YERLERİ AÇIKLANDI
Bu içerik 277 kez okundu.
Advert

 

 Çeşitli sebeplerle örgün öğretime devam edemeyen ya da eğitimini yarıda bırakmak durumunda kalan öğrencilerin okuduğu Açık Öğretim Lisesi'nde sınavlar bu hafta sonu yapılacak. Sınav yerleri ve AÖL sınav giriş belgeleri de erişime açıldı.

Eğitimine açıköğretim ile dışarıdan devam eden öğrencilerin gireceği AÖL sınavları 25 Temmuz ve 26 Temmuz tarihlerinde yapılacak. Açıklandığı andan itibaren öğrenciler Açık Öğretim Lisesi öğrencileri sınav giriş belgelerini aol.meb.gov.tr adresinden çıkartabilecek. Aynı adres üzerinden sınav giriş yerleri de öğrenilebilir. 

AÖL SINAVLARI NE ZAMAN?

Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesinin 2019-2020 eğitim öğretim yılı 2′ inci dönem sınavlarının; Açık Öğretim Kurumları Sınavlarının “teknik hazırlık” süresinin 30 gün olması ve sınav takvimindeki gelişmeler nedeniyle, 25-26 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılması kararlaştırılmıştır.

SINAV GİRİŞ BELGELERİNİN ALINMASI

– Sınav Giriş Belgeleri “http://aol.meb.gov.tr/” resmî web sitesinde yayınlanmaktadır. Bu adresten alınacak Sınav Giriş Belgesine ait bilgisayar çıktısı ile sınava girilmelidir.

– Sınav Giriş Belgesi fotoğrafsız ise irtibat bürolarınca öğrencinin fotoğrafı sisteme eklenerek, fotoğraflı giriş belgesinin alınması gerekmektedir.

– Öğrencilerin adreslerine herhangi bir sınav evrakı gönderilmemektedir.

– Öğrencilerin Sınav Giriş Belgesindeki bilgiler ile açıklamaları dikkatlice okumaları gerekmektedir.

– Sınav Giriş Belgenizde belirtilen okul ve salonda sınava girmeniz gerektiğini unutmayınız.

– Sınav gününden önce sınava gireceğiniz yeri mutlaka görünüz.

2020 MEB  SINAV UYGULAMA TAKVİMİ

 

AÖL KAYIT YENİLEME TARİHLERİ

2020-2021 AÖL 1. Dönem İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme İşlemleri 24 Ağustos-9 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacak.

2020-2021 AÖL 1. Dönem Sınavı Giriş Belgeleri 2 Aralık 2020 tarihinde yayınlanacak.

2020-2021 AÖL 1. Dönem Sonu Sınavı 5 Aralık 2020 tarihinde yapılacak olup sonuç açıklanma tarihi daha sonra açıklanacak.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
4. KAPTAN YAŞANANLARI ANLATTI
4. KAPTAN YAŞANANLARI ANLATTI
HAKAN YÜKSEL ASALETEN ATANDI
HAKAN YÜKSEL ASALETEN ATANDI