Advert
Advert

BOZKURT: DEVREK'İ, DEVREKLİDEN FAZLA DÜŞÜNEN BİRİ

Devrek’in başarılı Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan’ın Hanönü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne tayin olması nedeniyle bir veda etkinliği düzenlendi.

BOZKURT: DEVREK'İ, DEVREKLİDEN FAZLA DÜŞÜNEN BİRİ
Bu içerik 1292 kez okundu.
Advert

 

   -Sercan KAPUSUZ-

    Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan'ın Kastamonu’nun Hanönü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atanması nedeniyle veda yemeği düzenlendi.

    Koronavirüs tedbirleri kapsamında Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan' için düzenlenen veda yemeğine katılan davetlilerin önce ateşi ölçüldü, dezenfektan verildi ve sosyal mesafeye göre yerleşimleri yapıldı.

    1990 yılında Devrek’te öğretmen olarak göreve başlayan Abdullah Turan, 2000-2004 arası Devrek Lisesi Müdürlüğü ve ardından uzun yıllar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

    Devrek'te 1990 yılından beri öğretmenlik ve İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaparken kendi isteğiyle tayın olan İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan’ın veda yemeği etkinliğine, Devrek Kaymakamı Ümit Altay, AKP, 24 ve 26. Dönem Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, İl Genel Meclis Üyeleri Mustafa Uzundal, Serpil Akyar Özmen, İsmet Bostancı, İsa Bükrü, Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Kahya, Şube Müdürleri Cemalettin Yüceer ve Muhammed Atlı, Gökçebey İlçe Milli Eğitim Müdürü Fazıl Aytaş, Rüştü Onur Sanat ve Kültür Derneği (ROSAK) Başkanı gazeteci-yazar İbrahim Tığ, Daire Amirleri, okul müdürleri, müdür yardımcıları, öğretmenler, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personeli ve davetli vatandaşlar ile veda yemeğinde bir araya geldi.

“DEVREKLİYİM DİYEN HERKES KADAR DEVREKLİYİM”

     İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan, veda yemeği konuşmasında şu sözlere yer verdi; "1990 yılında göreve başladığımda hiçbir şey bilmiyordum. Devrek Lisesi'nin benden önceki müdür Arif Köse memurluk adına bilmem ne gerekiyorsa bana öğretti. Temelimde Arif hocanın emeği çoktur. 20 yılı yöneticilikle geçen 30 yıllık memurluk hayatım boyunca memuriyete halel getirecek davranışta bulunmadım. Kamu hizmeti verirken dinine siyasi düşüncesi gibi şeylere bakıp ötekileştirip işini yapmamazlık yapmadım. Devletin hangi iş varsa o benim işim değil demedim ne yapılması gerekiyorsa yapmaya çalıştım. Kamu düzeni için işbirliği içinde çalışmaya çalıştım. Yaptığım hiçbir işte şahsi çıkar gözetmedim,  devletin ve Devrek'in çıkarları için yaptım. Bu açıdan ben Devrekliyim diyen herkes kadar bende Devrekliyim.

“İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ SİYASİ BİR KADRO”

     Tayin istemeseydim daha ne zamana kadar burada çalışırdım bilmiyorum. Belki böylesi benim işime de gelirdi. Ancak sunu biliyorum ki bir yerde çok uzun süre yöneticilik yapmak doğru değil. Zaten devletin kanunları da bunu öngörüyor. Mesela 652 sayılı yasada ve MEB personeli yer değiştirme yönetmeliğinde Devrek'te bir ilçe müdürünün çalışma süresi 4 yıl kanun ve yönetmelikte böyle ama bu hepimizin bildiği gibi uygulanmıyor. Sadece şube müdürlerine uygulanıyor. Yani ilçe müdürlüğü siyasi bir kadro.

İşte ben kanun ve yönetmelikle hüküm altına alınan yer değişikliği hakkımı kullanmak için, 05 Mayısta dilekçe ile müracaat ettim. Sonucunu hepiniz biliyorsunuz. Sen mısın tayin isteyen..!

DEVLETİME KÜSECEK DEĞİLİM”

     Kişilerin yaptıkları için devletime küsecek değilim. Bu can bu bedende olduğu sürece vatanıma ve milletime sadakatle hizmet edeceğim.

Çalıştığım her kurumda bir aile ortamı gibi huzur ve güven ortamını tesis etmeye çalıştım. Çalışan kendini huzurlu ve güvende hissederse daha verimli olur. Çalışma arkadaşlarım benim için aile bireylerinden farklı olmadı hiç bir zaman. Uzun süren Devrek eğitim yöneticiliği sırasında bana her türlü desteği vererek işimi kolaylaştıran kaymakamlarıma, belediye başkanlarıma, siyası partilerimizin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine, daire amirlerimize, okul ve kurum yöneticilerimize,öğretmen arkadaşlarıma, çok değerli mesai arkadaşlarım ve yardımsever Devrek halkına ve aileme teşekkürü borç bilirim.

“KAPIM KAPINIZDIR”

     Devrek İlçe Mılli Eğitim Müdürlüğüne atanan Ercan Kahya arkadaşıma canı gönülden başarılar diliyorum. Devrek için güzel çalışmalar yapmasını, hem Devrek, hem de kendisi için güzel hatıralar bırakmasını canı gönülden diliyorum. Bu programı düzenleyen arkadaşlarıma, katılarak ben onore eden sizlere teşekkür ediyorum. Hayatımdaki en kıymetlilerin bulunduğu yer Devrek. Burada kardeşim dediğim, abı, abla dediğim can dostlarım var mesafeler olsa da ben Devrek'ten Devrek benden ayrılamayız nerede olursam olayım, kapım kapımızdır." Dedi

DEVREK'İ DEVREKLİDEN FAZLA DÜŞÜNEN BİRİ”

     Veda yemeğinin üzüntülü bir günden ziyade kendisi adına guru verici bir gün olduğunu belirten Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt; "İnsan üzüntülü günlerini sevinçli günlerini sevdikleriyle yaşar bu üzüntülü ve sevinçli bir günden öte benim adıma guru verici bir gün. Devrek'te bir insan tanıdım devletine, milletine saygılı, gözünü budaktan esirgemeyen. Devrek'te bir insan tanıdım Devrek'i Devrekliden daha fazla düşünen. Devrek'te bir insan tanıdım herkese bir şeyler katmaya çalışan. Devrek'te bir insan tanıdım birleştirici kaynaştırıcı, ötekileştirmeyen kimseye ayıbını yüzüne vuramayan nede yaptığından ötür ona tavır alan. Ne fil olup çimenleri ezdi neden çimen olup fillere kendini ezdirdi. Sen Devrek'in evladısın Devrek ve Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt olarak kollarımız her zaman sana açık dilediğin zaman geri dönebilirsin." dedi

HANÖNÜ'NE DEVLET KUŞU KONDU

    "Meslek hayatının 30 yılını Devrek'te geçiren Abdullah müdürümle sadece 1 yıl çalışma fırsatı yakalayabildim. Kendisi örnek devlet adamı bürokrat değil gerçek devlet adamı. Buradaki kalabalık kendisinin ne kadar sevildiğinin değer verildiğin kanıtı. Hayata karşı duruşuyla, karakteriyle,  savaşçı ruhuyla ve iş ahlakıyla gerçek bir bürokrat. Bu kısa çalışma döneminde pek çok şey yaşadık en önemlisi pandemi döneminde kendisinin bize çok katkısı oldu, o dönemde yükümüzü hafifletti. Onun gibi bir bürokratla çalışmak bir kaymakam için büyük şans. Umarım Kastamonu’nun Hanönü ilçesi farkındadır büyük ikramiyeyi vurdular, başlarına devlet kuşu kondu. Onun bilgisinden görgüsünden meslek ahlakından faydalanırlar. Kendisine Devrek'e vermiş olduğu katkılarından dolayı teşekkür ediyorum ve Hanönü'nde başarılar diliyorum."

     Konuşmaların ardından Abdullah Turan'a Devrek'te 30 yıldır yapmış olduğu hizmetlerinde ötürü Devrek Kaymakamı Ümit Altay, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Devrek İlçe Milli Eğitim Müdür Ercan Kahya, Şube Müdürleri Cemalettin Yüceer ve Muhammed Atlı, İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Uzundal ve  Rüştü Onur Sanat ve Kültür Derneği (ROSAK) Başkanı gazeteci-yazar İbrahim Tığ tarafından ayrı ayrı teşekkür plaketi ve Devrek'in simgesi olan Devrek Bastonu verildi.

      Bölge Haber Gazetesi olarak uzun süredir ilçemizde görev yapan ve görev yaptığı bu süre zarfında ilçemizdeki eğitime verdiği hizmetlerden dolayı kendilerine teşekkür eder bundan sonraki hayatında ve yeni görev yerlerinde başarılar diliyoruz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK İÇİN KURA ÇEKİLİŞİ YAPILDI İSİMLER ASKIYA ÇIKTI
DEVREK İÇİN KURA ÇEKİLİŞİ YAPILDI İSİMLER ASKIYA ÇIKTI
BAŞKAN GEBEŞ: EN BÜYÜK SINAVIMIZ VİRÜSÜ YENMEK OLACAK
BAŞKAN GEBEŞ: EN BÜYÜK SINAVIMIZ VİRÜSÜ YENMEK OLACAK