Advert
Advert

ADD’DEN, MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET

Muhterem Sarı: Lozan Antlaşması, Türkiye Cumhuriyeti’nin tapusudur.

ADD’DEN, MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET
Bu içerik 720 kez okundu.
Advert

   

   Sercan Kapusuz

    Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Devrek Şubesi Başkanı Tülay Karademir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Devrek Şube Başkanı Muhterem Sarı’yı derneğin yeni yerinde ziyaret etti.

     Başkan Tülay Karademir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Dilek Bozkurt, Kazım Darıcı, İbrahim Tığ ve Kerim Usta, gazilerimizi 24 Temmuz 2020 Cuma günü saat:12.00’de Cumhuriyet Alanı’ndaki  Devrek Atatürk Anıtı önünde yapılacak Türkiye’nin tapusu değerindeki Lozan Antlaşması’nın 97.yıldönümü nedeniyle yapılacak olan tören davet etti.

    Başkan Karademir, burada yaptığı konuşmada, Lozan Antlaşması’nın Türkiye’nin tapu senedi olduğuna işaret etti. Karademir, “24 Temmuz 1923 tarihinde imzalanan Lozan Barış Antlaşması’yla Türkiye, önce bugünkü sınırlarını tüm dünya ülkelerine kabul ettirmiş, sonra da 3 ay geçmeden bu sınırlar içindeki Türk vatanında cumhuriyeti kabul etmişti. Tarihe en soylu savaş olarak geçen Kurtuluş Savaşımızdaki haklılığımızın dünyaca onaylanan belgesi ve savaş sonrası ulusal bir yemin olarak kabul ettiğimiz Lozan Anıtı, Türkiye’nin batıya dönük göğsünde bir zafer madalyası olarak ayrı bir anlam taşımaktadır.” diye konuştu.

      Türkiye Muharip Gaziler Derneği Devrek Şube Başkanı Muhterem Sarı da, “Lozan Antlaşması, Türkiye Cumhuriyeti’nin tapusudur. Bu tapuyu yırtmak isteyenler, çokça “Lozan yalanı” üretip genç beyinleri bu yalanlarla zehirliyor.

24 Temmuz 2020; Lozan’ın 97. Yıldönümü… Lozan yalanlarına cevap vermenin tam zamanıdır.” şeklinde konuştu.

    Başkan Muhterem Sarı, yeni hizmet yerlerine taşınmalarının kendilerini mutlu ettiğini belirtti.  Konuşmasına, “Bize bu yeri tahsiz eden, gazi ve yakınlarına her alanda büyük katkı ve destek veren Belediye Başkanımız Çetin Bozkurt’a da sonsuz teşekkür ediyorum. Sağolsun Varolsun.” şeklinde devam eden Başkan Sarı, ADD Yöneticilerinin kendilerini ziyaretlerinden dolayı memnun olduklarını ifade ederek teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
GEZEN SİNEMA TIRI DEVREKLİ SiNEMASEVERLERLE BULUŞACAK
GEZEN SİNEMA TIRI DEVREKLİ SiNEMASEVERLERLE BULUŞACAK
TEMASLI OLANLARDA KARANTİNAYA ALINACAK
TEMASLI OLANLARDA KARANTİNAYA ALINACAK