Advert
Advert

ALTAY: DEVREK’TE TOPLU KURBAN KESİMİ, BAYRAMLAŞMA, EV GEZMESİ YASAK!

ALTAY: DEVREK’TE TOPLU KURBAN KESİMİ, BAYRAMLAŞMA, EV GEZMESİ YASAK!
Bu içerik 730 kez okundu.
Advert

 

    Devrek Kaymakamı Ümit Altay,  koronavirüs tedbirleri kapsamında düğünlere kısıtlama getirildiğini ayrıca Kurban Bayramı’nda kurban kesimi için belirli yerler dışında toplu kurban kesimi yapılmayacağını ve evlerde toplanma, birlikte pişirip yeme, toplu bayramlaşma yapılmayacağını duyurdu.

    Kaymakam Ümit Altay konuyla ilgili şu açıklamalarına yer verdi: "Kıymetli Devrekliler, İçişleri Bakanlığımızca yayımlanan genelge gereği Zonguldak Valiliğimizce yapılan toplantıda alınan kararlar doğrultusunda köy ve mahalle düğünleri hakkında aşağıdaki şekilde kararlar alınmıştır:

1-Düğünlerde uyulması gereken mevcut pandemi tedbirlerine ek olarak köy ve mahalle içlerinde yapılacak düğünler eğer Gündüz Düğünü ise 13-17 saatleri arasında 4 saat olarak sınırlandırılmıştır.

 2- Eğer akşam düğünü yapılacaksa düğün saatleri 19-23 olarak sınırlandırılmıştır.

3- Düğünler için belirtilen 4 saat haricinde ayrıca, kına, eğlence, yemek vs. etkinlikleri için farklı organizasyonlara izin verilmeyecek olup bahsi geçen bütün faaliyetler pandemi tedbirlerine uygun olarak bu 4 saat içerisinde yapılabilecektir.

4- Düğün sahiplerinin hem gündüz hem akşam düğünü yapması söz konusu olmayıp iki seçenekten yalnız birini seçerek düğünlerini yapacaklardır.

5- Düğün sahipleri önceden belirlenen zaman çerçevesinde idari makamlara düğünle ilgili bilgileri içeren izin dilekçelerini verecekler buna göre düğünün başlangıcından bitimine kadar mahallinde kolluk kuvveti bulunacaktır.

Ek olarak kurban bayramı tedbirleri kapsamında;

 1- Kurban kesimi için belirlenen yerler dışında kesinlikle toplu kurban kesimi yapılmayacaktır.

2- Kurban Bayramında evlerde toplanma, birlikte pişirip yeme, gidiş gelişler bu bayramda yapılmayacak, toplu bayramlaşma programları olmayacaktır.

Siz değerli hemşehrilerimizin alınan kararlara uygun hareket etmesi hem kendi sağlığınız hem de çevrenizdeki insanların hayatını riske atmamak için büyük önem taşımaktadır. Maalesef ilçe olarak vaka sayılarımız artmaya devam etmektedir. Lütfen çok dikkatli olalım”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
EĞERCİLİ ÇOCUKLAR AÇIK HAVADA SİNEMA KEYFİ YAŞADI
EĞERCİLİ ÇOCUKLAR AÇIK HAVADA SİNEMA KEYFİ YAŞADI
DEVREK, KENT DİJİTALLEŞME ENDEKSİNDE İKİNCİ SIRADA YER ALDI
DEVREK, KENT DİJİTALLEŞME ENDEKSİNDE İKİNCİ SIRADA YER ALDI