Advert
Advert

BİLİM KURULU OKULLAR İÇİN TOPLANIYOR

Artışa geçen vaka sayılarını değerlendirecek olan Bilim Kurulu, bugün saat 17.00’de toplanacak

BİLİM KURULU OKULLAR İÇİN TOPLANIYOR
Bu içerik 563 kez okundu.
Advert

 

 Artışa geçen vaka sayılarını değerlendirecek olan Bilim Kurulu, bugün saat 17.00’de toplanacak. Kurul, vaka sayılarını değerlendirecek, "Okullar 31 Ağustos'ta açılacak mı, koronavirüse karşı hangi tedbirler alınacak?" sorularının cevabını tartışacak. 

  Normalleşmeyle artan koronavirüs vaka sayıları endişe yaratmaya devam ediyor. Uzmanlar sosyal mesafe ve tedbirler konusunda uyarılarını sürdürürken normalleşmenin başladığı 1 Haziran'da 827 olan günlük vaka sayısı dün bin 183 olarak açıklandı.

Sağlık Bakanlığı bünyesindeki Koronavirüs Bilim Kurulu da bugün saat 17.00’de artan vaka sayılarını değerlendirmek için toplanacak. Vaka sayılarını değerlendirecek olan Bilim Kurulu’nun, “Okullar 31 Ağustos’ta açılacak mı, salgına karşı hangi tedbirler alınacak?” sorularının cevabını tartışacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, dün akşam saatlerinde bir açıklama yaparak değerlendirme sürecinin nihai aşamaya geldiğini duyurmuştu. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Bilim Kurulu toplantısı sonucuna göre alınacak karar, en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacaktır” ifadesine yer verilmişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KANTARCI: ACIMIZ ÇOK BÜYÜK
KANTARCI: ACIMIZ ÇOK BÜYÜK
3 GURBETÇİMİZ DAHA YAŞAMINI YİTİRDİ
3 GURBETÇİMİZ DAHA YAŞAMINI YİTİRDİ