Advert
Advert

DAVUTOĞLU, DEVREK’E GELDİ

Davutoğlu’nu partisinin Devrek İlçe Kurucu Başkanı Muharrem Pak ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Hamza Yüksel Onur’un yanısıra kalabalık bir vatandaş topluluğu karşıladı

DAVUTOĞLU, DEVREK’E GELDİ
Bu içerik 4374 kez okundu.
Advert

 

   Sercan Kapusuz

    Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Çaycuma İlçe Başkanlığı hizmet binasının açılışını yaptı.

    Eşi Sare Davutoğlu ile birlikte partisinin Çaycuma ilçe başkanlığının açılışını yaptıktan sonra Devrek’e geldi. Devrek’te, Davutoğlu’nu partisinin Devrek İlçe Kurucu Başkanı Muharrem Pak ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Hamza Yüksel Onur’un yanısıra kalabalık bir vatandaş topluluğu karşıladı.

    Genel Başkan Ahmet Davutoğlu, Devrek Bastoncular Çarşısı’nı gezerek kadın baston ustalarından Dünyaca ünlü Devrek Bastonları hakkında bilgi aldı, esnafa çalışmalarında başarılar diledi. Baston yapım tezgahına oturan Davutoğlu, partisinin kurucu ilçe başkanı Muharrem Pak’a, “Kadınlarımızı partimize katmakla çok iyi etmişsiniz.”diye kutladı. Baston ustası kadınlar Davutoğlu’nu baston hediye etti.

    Davutoğlu ve beraberindekiler  daha sonra Simitçiler Sokağına geçti. Burada simit ustalarından meşhur Devrek simidini nasıl ortaya koydukları konusunda bilgi aldı. Kendisine ikram edilen Devrek Simidi’nden tadan Davutoğlu, yanındakilere de simid ikramında bulundu.

    Servet Turan’ın daveti üzerine Katık Kahvaltı salonuna geçti. Mekandaki kütüphaneyi inceleyen Davutoğlu, “Bir kahvaltı salonunda olması gereken en güzel şeyi burada gördüm. Bu arkadaşımızın oluşturduğu kütüphane son derece önemlidir, kendisini kutluyorum”dedi.

İBRAHİM TIĞ, DEVREK KÜLTÜRÜ HAKKINDA BİLGİ VERDİ

    Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’un Basın Danışmanı İbrahim Tığ’dan Devrek kültürü ve sanatı hakkında bilgi alan Davutoğlu, “Devrek kültürel alanında çok zengin bir ilçemiz. Bu güzel ilçeden çok değerli insanlarımız çıktı, Rüştü Onur, Müfide Güzin Anadol bunlardan bir kaçı. Rüştü Onur’un yaşamı beni hep etkilemiştir.”diye konuştu.

    İbrahim Tığ da, Davutoğlu’na Rüştü Onur, Devrek Türküleri, Şehir Dergisi ve önemli sanatçıları hakkında bilgi verdi. Tığ, Davutoğlu’na “Rüştü Onur”, ”Söğe”, “Devrek Türküleri” kitaplarını imzaladı ve Şehir dergisinın son sayısını sundu. İbrahim Tığ’a, “Stratejik Derinlik” adlı kitabını imzalayarak, “Her ilçenin, her ilin bir İbrahim Tığ’ı olmalı.” dedi. Bunun üzerine partisinin Devrekli il yöneticisi Hamza Yüksel Onur’un, “Belediyemizin yeni kültür müdürümüz sayın genel başkanım” demesi üzerine, Davutoğlu da, “Öğrendiğime göre İbrahim Tığ kardeşimiz Devrek’in, Zonguldak’ın, ülkemizin kültür, sanat ve edebiyat alanında çok özel ve güzel eserler vermiş. O sadece Devrek’in değil Türkiye’nin kültür müdürü. Kendisini kutluyorum.” diye konuştu.

     Davutoğlu ve beraberindekiler daha sonra Ankara’ya hareket etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
EĞERCİLİ ÇOCUKLAR AÇIK HAVADA SİNEMA KEYFİ YAŞADI
EĞERCİLİ ÇOCUKLAR AÇIK HAVADA SİNEMA KEYFİ YAŞADI
DEVREK, KENT DİJİTALLEŞME ENDEKSİNDE İKİNCİ SIRADA YER ALDI
DEVREK, KENT DİJİTALLEŞME ENDEKSİNDE İKİNCİ SIRADA YER ALDI