Advert
Advert

MADENCİLERDEN KÖTÜ HABER GELDİ 5 POZİTİF VAKA VAR

Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) bağlı Kozlu ve Karadon Müesseselerinde 5 maden işçisinin test sonucu pozitif çıktı, toplamda 51 kişi karantinaya alındı.

MADENCİLERDEN KÖTÜ HABER GELDİ 5 POZİTİF VAKA VAR
Bu içerik 289 kez okundu.
Advert

 

 Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) bağlı Kozlu ve Karadon Müesseselerinde 5 maden işçisinin test sonucu pozitif çıktı, toplamda 51 kişi karantinaya alındı. TTK Karadon Müessesesi'nde çalışan 3 maden işçisinin koronavirüs test sonucu pozitif çıktı. Testi pozitif çıkan madenciler işçi servisini kullandıkları için, 35 kişi de tedbir amaçlı karantinaya alındı.

KORONAVİRÜS KOZLU'YA DA SIÇRADI

Bir kötü haber de Kozlu Müessesi'nden geldi...TTK Kozlu Müessesi'nde çalışan 2 maden işçisi de kovid-19 bulguları ile hastaneye başvurdu. İşçilerin test sonucu pozitif çıktı. Olay üzerine filyasyon ekibinin belirlediği 16 kişi daha karantinaya alındı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Hakan Yeşil, bir kez daha sosyal mesafe ve maske kuralları konusundaki uyarılarını yineledi. Başkan Yeşil; "Geçen gün itibariyle Karadon'da 3, Kozlu'da 2 arkadaşımızın test sonuçları pozitif çıktı. Bununla beraber Filyasyon ekibinin Karadon'da yaptığı çalışma sonucunda yakın temasa geçildiği 13 kişi tespit edildi. Devamında arkadaşlarında beyanı ile beraber bu rakam 35'e çıktı. Şu anda arkadaşlarımızın testleri yapıldı, sonuçları bekleniyor. Kozlu'da da 2 arkadaşımızın test sonucu pozitif çıktı. Bu arkadaşlarımızla beraber filyasyon ekibinin 16 işçi arkadaşımız  da ev karantinasına alındılar. Tedavileri sürüyor. Türkiye'de de etkisini sürdüren kovid-19 salgını artıyor. Biz bunları her fırsatta söylüyoruz, yer altı madenciliğinin zor şartlarda yapıldığını ve tamasların iş yerlerinde yüksek olduğunu, bu yüzden de tedbirleri bireysel olarak almamız gerektiğini dile getiriyoruz. Ülke olarak çok dikkat etmemiz gerekiyor, sadece madenciler olarak değil. Zonguldak'ta yetkililerin tedbirler almasına rağmen vatandaşlarımızın çok duyarsız olduklarını, bu işi çok ciddiye almadıklarını görüyoruz. Özellikle madenciler dikkat etmeli çünkü; madencilik ciğerlerde tahribata neden oluyor. Bu hastalığında ciğerlerde çok etkili olduğunu biliniyor. Bunun için arkadaşlarımıza tekrar tekrar sosyal mesafeye uymaları ve maske takmaları konusunda ricada bulunuyoruz. Toplum olarak artık bazı şeylerin değiştiğini görmek zorundayız. Bizim artık sosyal mesafeli bir yaşam biçimine alışmamız gerekiyor." ifadelerine yer verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
EĞERCİLİ ÇOCUKLAR AÇIK HAVADA SİNEMA KEYFİ YAŞADI
EĞERCİLİ ÇOCUKLAR AÇIK HAVADA SİNEMA KEYFİ YAŞADI
DEVREK, KENT DİJİTALLEŞME ENDEKSİNDE İKİNCİ SIRADA YER ALDI
DEVREK, KENT DİJİTALLEŞME ENDEKSİNDE İKİNCİ SIRADA YER ALDI