Advert
Advert
Advert

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ YÜZÜ HİÇ GÜLMEDİ

Sağlık çalışanlarının yüzünü hiç güldürmedi

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ YÜZÜ HİÇ GÜLMEDİ
Bu içerik 242 kez okundu.
Advert

 

 

Sağlık çalışanlarının yüzünü hiç güldürmedi

 Sağlık Sen Zonguldak Şube Başkanı Arzu Kara, sağlık çalışanlarının adaletsiz gelir dağılımına neden olan iş barışını bozan döner sermaye ve ek ödeme yerine tek ödeme istediklerini belirtti.

 Döner sermaye uygulamasını adaletsiz bulduğunu belirten Kara “Döner sermaye sağlık çalışanlarının yüzünü hiç güldürmedi” dedi.

“İŞ BARIŞINI BOZAN DÖNER SERMAYE VE EK ÖDEME YERİNE TEK ÖDEME İSTİYORUZ”

  Başkan Kara, yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Döner sermaye uygulaması başladığı tarihten bu yana adaletsiz uygulamaları ve oluşturduğu mağduriyetlerle sağlık çalışanlarının yüzünü hiç güldürmedi. Ek ödeme ve döner sermaye çalışanlar arasında adaletsiz gelir dağılımına neden oldu. Sağlık çalışanlarımızın gayreti ve özverisi; parayla ölçülemeyecek kadar kutsal olmakla birlikte hiç bir çalışan yoksulluk sınırının altında maaşa mahkum edilmemeli. Yıllarca döner sermayenin adı vardı ama birçok çalışanımız hiç alamadı. Taban hesabı, tavan hesabı, kat sayı hesabı vergi dilimi hesabı vesaire, vesaire. Bu hesaplamaların sayesinde özellikle hekim dışı sağlık personeli pandemi ile mücadelede tavandan dağıtılan döner sermayeden bile yararlanamadı. Emekliliğe yansımayan döner sermayelerimiz emeklilik maaş ve ikramiyesinde de bizleri mağdur etti. Bizler ek ödeme, döner sermaye değil emeğimizin karşılığı yoksulluk sınırının üstünde bir maaş istiyoruz. Çalışanlarımızın arasında adaletsiz gelir dağılımına neden olan iş barışını bozan döner sermaye ve ek ödeme yerine tek ödeme istiyoruz.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BUGÜN DE KORONADAN 3 ÖLÜM!
BUGÜN DE KORONADAN 3 ÖLÜM!
2 MİLYARLIK YATIRIM 6 GÜNLÜK ŞİRKETE GİTTİ
2 MİLYARLIK YATIRIM 6 GÜNLÜK ŞİRKETE GİTTİ