Advert
Advert

ODUNPAZARI, BAKACAKKADI VE SALTUKOVA ‘KARDEŞ ŞEHİR’ OLDU

Odunpazarı, Bakacakkadı ve Saltukova, imzalanan protokolle "kardeş şehir" oldu.

ODUNPAZARI, BAKACAKKADI VE SALTUKOVA  ‘KARDEŞ ŞEHİR’ OLDU
Bu içerik 1075 kez okundu.
Advert

     Sercan Kapusuz

     Odunpazarı, Bakacakkadı Saltukova, imzalanan protokolle "kardeş şehir" oldu.

     Üç kent arasında sosyoekonomik, kültürel ve ticari ilişkilerin güçlendirilmesinin amaçlandığı protokol, Eskişehir’de imzalandı.    Protokole, Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Başkanı Kazım Kurt ile Bakacakkadı Belediye Başkanı Oktay Albuz, Saltukova Belediye Başkanı Alim Genç imza attı. Eski CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk de törene katıldı.

    Odunpazarı Belediye Başkanı Kurt, protokolün zaman zaman bir araya gelerek tecrübe paylaşımı yapmaya imkan tanıyacağını belirterek, turizm, kültür, eğitim gibi alanlarda fikir alışverişi yapmanın uzun vadede ticaret ve sanayi alanında da ortaklıklar doğurmasını temenni etti.

     Bakacakkadı Belediye Başkanı Oktay Albuz da  iki toplumun var olan gönül bağını bugünkü protokolle kardeşlik seviyesine çıkardıklarını belirterek, “Daha önce Meclis toplantımızda Odunpazarı Belediyesi ile kardeş belediye olmak için Meclis kararı almıştık. Bugün bunu resmiyete Döktüğümüz için büyük mutluluk duyuyorum. Eskişehir Odunpazarı Belediyesi ni ziyaret ederek her iki belediye nin kardeş belediye olması ile ilgili değerli belediye başkanım Kazım Kurt ile protokol imzaladık. Her iki belediyeye hayırlı olmasını temenni ederim. Odunpazarı Belediye başkanımızın bizlere göstermiş oldukları misafirperverlik lerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. En kısa zamanda  beldemizi ziyaret etmeleri için kendilerine bir davette bulunduk. Başkanımız da en kısa zamanda belediyemizi ziyaret edeceklerini söylediler. İmzalamış olduğumuz bu protokolün tekrar her iki belediyemize hayırlı olmasını temenni ederim.”diye konuştu.

    Saltukova Belediye Başkanı Alim Genç ise, tarihi bir gün yaşadıklarını belirtti. Kardeşliğin paylaşmak olduğunu dile getiren Genç, “Zaten kardeş olan Odunpazarı ve Saltukova şehirleri, kardeş belediyeler olarak imza atmış olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Biz, Odunpazarı  ilçemizde her alanda işbirliği, gönül birliği yapmak istiyoruz. Bundan sonra yapılacak projelerde birlikte hareket etmek istiyoruz. Kazım başkan bizim ağabeyimiz. Odunpazarı da beldelerimizden her konuda çok büyük ve beldemizin ağabeyi. Odunpazarı ile Saltukova’yı her alanda karışıp kaynaştırarak bütünleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

    Tören sonrasında Başkanlar Albuz ile Genç Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a Devrek Bastonu, Başkan kurt’ta başkanlara Lületaşından yapılma birer ağızlık hediye etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
EĞERCİLİ ÇOCUKLAR AÇIK HAVADA SİNEMA KEYFİ YAŞADI
EĞERCİLİ ÇOCUKLAR AÇIK HAVADA SİNEMA KEYFİ YAŞADI
DEVREK, KENT DİJİTALLEŞME ENDEKSİNDE İKİNCİ SIRADA YER ALDI
DEVREK, KENT DİJİTALLEŞME ENDEKSİNDE İKİNCİ SIRADA YER ALDI