Advert
Advert
Advert

BÜYÜK ZAFERİN 98.YILINI KUTLADIK

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. Yıldönümü tüm yurtta, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ve dış temsiciliklerimizinde olduğu gibi Devrek’te de törenle kutlandı.

BÜYÜK ZAFERİN 98.YILINI KUTLADIK
Bu içerik 506 kez okundu.
Advert

     Sercan Kapusuz

     30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. Yıldönümü tüm yurtta, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ve dış temsiciliklerimizinde  olduğu gibi Devrek’te de törenle kutlandı.

      Tören Devrek Cumhuriyet Alanındaki Atatürk Anıtına Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlıklarının çelenklerinin konulmasıyla başladı.

      Devrek Kaymakamı Ümit Altay, Garnizon Komutanı Asteğmen Ramazan Göçer, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’un Atatürk Anıtına çelenkleri sunmasının ardından Ülkemizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunularak Devrek Belediyesi Bandosu eşliğinde Saygı durusunda bulunuldu, ardından da İstiklal Marşı okundu.

     30 Ağustos Zafer Bayramı törenine Devrek Kaymakamı Ümit Altay, Garnizon Komutanı Ast. Ramazan Göçer, Belediye Başkanı Çetin Bozkurt,

AKP Devrek İlçe Başkanı Yaşar Canbaş, CHP Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü, İYİ Parti Devrek İlçe Başkanı Yaşar Ocakçı, Vatan Partisi Devrek İlçe Başkanı Bahattin Durak, İl Genel Meclisi Üyeleri; İsmet Bostancı, Mustafa Uzundal, İsa Bükrü, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Emrah Dinar, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Cihan Durdubaş,İlçe Emniyet Müdürü Ömer Seyfi Paça, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Devrek Şubesi Başkanı Muhterem Sarı, Atatürkçü Düşünce Derneği Devrek Şubesi Başkanı Tülay Karademir, BAKZİFED Başkanı İsmail Külah, Devrek Rüştü Onur Sanat ve Kültür Derneği Başkanı İbrahim Tığ, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

     Devrek Belediye Başkanı Bozkurt 30 Ağustos Zaferi’nin 98.yıldönümü nedeniyle Dorukhan ile Dirgine arasında yapılan 18 kilometrelik  “Zafer Yürüyüşü” nedeniyle Devrek Doğa Grubu Başkanı Faik Mekik ve üyelerini kutladı. Onlara Zafer Şapkası ve Zafer tişörtü hediye etti.

     Törenin ardından Türkiye Muharip Gaziler Derneği Devrek Şubesini ziyaret eden Başkan Çetin Bozkurt, Başkan Muhterem Sarı ve gazilerimizin bayramını kutladı.

     Konuşmasında, Dünyada eşi benzeri görülmeyen kurtuluş mücadelesinin sonunda Cumhuriyetle taçlanan bir zafer olduğunu anlatan Başkan Bozkurt,

“Ülkemizin kurucusu Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları olmak üzere, kahraman ordumuza, ülkemiz uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimize ve kahraman gazilerimize  şükranlarımı sunuyorum. Onların bizlere bıraktığı bu zaferi aynı gururla daima tüm dünyaya haykırmaya devam edeceğiz”  dedi.

    Başkan Bozkurt, 13 yıl 11 ay 6 gün bu ülkenin kurtuluşu için savaşan İstiklal Savaşı Gazisi Kamil Tığ’ın “İstiklal Madalyası Belgesi’nin bir örneğini de Türkiye Muharip Gaziler Derneği Devrek Şubesi Başkanı Muhterem Sarı’ya sundu.

     Gaziler Derneği Başkanı Muhterem Sarı da, Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’a, ziyaretleri nedeniyle teşekkür etti. Derneklerine verdiği destek ve katkılar nedeniyle Kıbrıs Şehitleri Rozeti taktı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
2 HEMŞERİMİZİ DAHA BUGÜN KORONADAN KAYBETTİK
2 HEMŞERİMİZİ DAHA BUGÜN KORONADAN KAYBETTİK
DEVREK'TE 50 BİN FINDIK FİDANI DAĞITILIYOR
DEVREK'TE 50 BİN FINDIK FİDANI DAĞITILIYOR