Advert
Advert

KAYMAKAM ALTAY: VAKA SAYIMIZDA CİDDİ DÜŞÜŞ VAR

Devrek Kaymakamı Ümit Altay ilçeye bağlı köy ziyaretlerine tekrar başladı.

KAYMAKAM ALTAY: VAKA SAYIMIZDA CİDDİ DÜŞÜŞ VAR
Bu içerik 512 kez okundu.
Advert

 

 -Sercan KAPUSUZ-

   Devrek Kaymakamı Ümit Altay ilçeye bağlı köy ziyaretlerine tekrar başladı.

  Pandemi sürecinde köy ziyaretlerine ara veren Devrek Kaymakamı Ümit Altay çeşitli birim amirleri ile birlikte ilçeye bağlı köyler ile ilgili bilgi alışverişinde bulunmak amacıyla köy ziyaretlerine devam etmeye başladı.

  Madencioğlu, Kurudere, Eveyikli ve Derebulaca köylerini ziyeret ederek pandemi sürecinde ikinci kez köy ziyeretinde bulunmuş olan Kaymakam Altay  gerçekleştirdiği ziyaretinde son zamanlarda artan Konanavirüs vakalarının ardından köylüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

 Kaymakam Altay, Madencioğlu, Kurudere, Eveyikli ve Derebulaca köylerini ziyaret ederek köy muhtarlarının ve köylü vatandaşların istek ve sorunlarını dinledi. Zonguldak'ta ve ülkemizde son zamanlarda artan vaka sayılarının ardından vatandaşın daha fazla dikkatli olmasını isteyen Kaymakam Altay;

" Düzenli olarak yapmaya özen gösterdiğimiz köy ziyaretlerimize tüm dünyayı ve ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle bir süre ara vermiştik. Daha önce ilçemize bağlı İsabeyli, Mumcuoğlu ve Müfettişler köylerini ziyaret ederek ara verdiğimiz köy ziyaretlerimize tekrar başlamıştık. Fakat artan vaka sayıları nedeniyle tekrar ara vermek durumunda kaldık. Yaklaşık bir ay sonra tekrar yapmış olduğumuz bu ziyeretlerle köy ziyaretlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz.

  Tekrar başladığımız köy ziyaretlerinde ziyaret ettiğimiz köylerin sorunlarını daire amirlerimiz ile birlikte muhtarlarımız ve vatandaşlarımızdan dinledik. Gerekli işlemlerin yapılması için daire amirlerimiz notlarını aldı.

 Son zamanlarda Zonguldak ve ülkemizde vaka sayıları artış gösterdi. Buna rağmen köylerimizde korona virüs vaka sayısında ciddi anlamda düşüş mevcut ve bu da bizleri sevindiriyor. Benim vatandaşlarımızdan bir ricam var, bundan evvel olduğu gibi bundan sonra da vatandaşlarımız sosyal mesafe kurallarına dikkat etmeleri ve ile maske kullanmalarına devam etmelerini istirham ediyorum. Ne kadar mesafeli ve hijyen kurallarına uyarsak virüse yakalanmama şansımız o kadar yüksek olur” diye konuştu. Kaymakam Ümit Altay tarafından gerçekleştirilen köy ziyaretlerinde şehit ve gazi yakınları da unutulmadı.

 Kaymakam Ümit Altay’ a gerçekleştirdiği köy ziyaretlerinde İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Emrah Dinar, İl Genel Meclisi Üyeleri; İsmet Bostancı, İsa Bükrü,Serpil Özmen Akyar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Kahya, İlçe Özel İdare Müdürü İlyas Açık, Köy Hizmetleri Şefi Mete Seyhan İlçe Sosyal Hizmetler Vakfı Müdürü Murat Keklik, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Rıfat Verim, İlçe Müftüsü Hasan İzmirli eşlik etti

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK'TE İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI
DEVREK'TE İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI
DEVREK'TE OKULLAR İÇİN 19 GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALINACAK
DEVREK'TE OKULLAR İÇİN 19 GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALINACAK