Advert
Advert
Advert

DEVREK'TE DENETİM YAPILDI

İçişleri Bakanlığı’nın 81 İl Valiliğine gönderdiği genelge çerçevesinde ülke genelinde bugün eş zamanlı olarak ‘Covid-19 Tedbirleri Denetimi’ yapıldı.

DEVREK'TE DENETİM YAPILDI
Bu içerik 487 kez okundu.
Advert

 

 Sercan KAPUSUZ

  İçişleri Bakanlığı’nın 81 İl Valiliğine gönderdiği genelge çerçevesinde ülke genelinde bugün eş zamanlı olarak ‘Covid-19 Tedbirleri Denetimi’ yapıldı.

İçişleri Bakanlığı'nın 81 İl Valiliğine gönderdiği genelge çerçevesinde Devrek'te  faaliyet gösteren kahvehane ve çay ocakları, berber ve kuaförlerde Covid-19 tedbirlerine karşı denetlendi.

Devrek'te İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda Kaymakam Ümit Altay başkanlığında Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, İlçe Emniyet Müdürü Seyfi Ömer Paça ile bazı daire amirleri, zabıta personeli ve diğer yetkililerin katılımıyla geniş kapsamlı Covid-19  denetimi gerçekleştirildi.

Denetime çıkan heyet Devrek şehir merkezinde faaliyette bulunan kahvehane ve çay ocakları, berber ve kuaförleri ziyaret ederek vatandaşlara koronavirüs salgınına karşı yapılması ve alınması gereken önlemleri anlattı.  Esnaf ve vatandaşlardan kurallara uymalarını ve maske takmalarını istedi. Koronavirüs tedbirlerine uyulup uyulmadığını da denetleyen Kaymakam Ümit Altay, “Sağlık için hepimiz için" sloganıyla yapılan denetimlerde vatandaşların sosyal mesafe kuralına da uymalarını, istedi.

Kaymakam Altay ,devlet olarak salgına karşı önleyici tedbirler almaya devam ettiklerini söyledi.Vatandaşlardan kurallara uymalarını isteyen Altay, "Alınacak tedbir ve uyulacak kuralları medya ve değişik araçlarla duyuruyoruz. Kurallara ne kadar uyar ve ciddiyetle uygularsak, bu salgından o kadar erken kurtuluruz.

Toplumumuzun birliğiyle, beraberliğiyle, dikkatiyle, düzeniyle bu hastalığından üzerinden geleceğiz. Bunun olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi noktasında hepimize görev düşüyor. Hepimiz tedbirlere titizlikle uymak zorundayız. Sağlık Bakanlığımızın ve bilim kurulunun önerilerine uyulduğu taktirde bunun olumsuz etkilerini en aza indireceğiz” şeklinde konuştu

Maske, mesafe ve temizlik kurallarına herkesin uyduğu takdirde virüs ile mücadelede çok önemli bir mücadeleyi yakalanmış olacağını kaydeden Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt , “Toplumumuzun daha duyarlı olması ve konulan kurallara titizlikle uymaları hepimizin geleceği açısından büyük önem taşıyor. Bu anlamda Devrek'te yaşayan tüm vatandaşlarımızdan talebimiz bu kurallara uymaları ve uymayanları da uyarmalarıdır. Bu mücadeleyi bir bütün olarak hep birlikte verdiğimizde bir sonuç alabiliriz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BUGÜN DE KORONADAN 3 ÖLÜM!
BUGÜN DE KORONADAN 3 ÖLÜM!
2 MİLYARLIK YATIRIM 6 GÜNLÜK ŞİRKETE GİTTİ
2 MİLYARLIK YATIRIM 6 GÜNLÜK ŞİRKETE GİTTİ