Advert
Advert

AKTİF VAKA SAYISI 500'Ü GEÇTİ

Koronavirüs’ün etkin olduğu ilk dönemde hızla artan vaka ve ölümlere rağmen çok başarılı bir sınav veren Zonguldak’ta son durum endişelendiriyor.

AKTİF VAKA SAYISI 500'Ü GEÇTİ
Bu içerik 252 kez okundu.
Advert

 

 Koronavirüs’ün etkin olduğu ilk dönemde hızla artan vaka ve ölümlere rağmen çok başarılı bir sınav veren Zonguldak’ta son durum endişelendiriyor. Son günlerde günlük vaka ortalaması 30’un altına düşmeyen Zonguldak’ta kovid hastaları için ayrılan yoğun bakım üniteleri dolmak üzere.

 Zonguldak’ta test sonucu pozitif çıktığı için aktif tedavisi devam edenlerin sayısı 6 Eylül itibariyle 500’ü geçti.  Bunların yaklaşık 110’unun tedavisi hastanelerde diğerlerinin tedavileri ise evlerinde devam ediyor. Nefes darlığı gibi şikayetleri olmayanların tedavileri evlerinde devam ederken hastanelerde asıl yoğunluk yoğun bakım servislerinde yaşanıyor. Farklı rahatsızlıklardan ötürü tedavisi devam edenlerin ötesinde kovid hastaları için ayrılan yoğun bakım servislerinde doluluk oranı yüzde 80’e ulaştı. İlerleyen günlerde yoğun bakıma ihtiyaç duyacak hasta sayısında artış beklenirken servislerin dolması ile birlikte yeni sorunların yaşanacağı belirtiliyor. Tüm bu gerçeklere rağmen tedbirsiz davranan vatandaşlar ise vaka sayısının artışını tetikliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
EĞERCİLİ ÇOCUKLAR AÇIK HAVADA SİNEMA KEYFİ YAŞADI
EĞERCİLİ ÇOCUKLAR AÇIK HAVADA SİNEMA KEYFİ YAŞADI
DEVREK, KENT DİJİTALLEŞME ENDEKSİNDE İKİNCİ SIRADA YER ALDI
DEVREK, KENT DİJİTALLEŞME ENDEKSİNDE İKİNCİ SIRADA YER ALDI