Advert
Advert

DEVREK’TE “GAZİLER GÜNÜ” KUTLANDI

Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşal” ve “Gazi” ünvanın verilişinin 99. Yıldönümü olan Devrek’te de kutlandı

DEVREK’TE “GAZİLER GÜNÜ” KUTLANDI
Bu içerik 331 kez okundu.
Advert

  Ülkemizin Kurucusu Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşal” ve  “Gazi” ünvanın verilişinin 99. Yıldönümü olan Devrek’te de kutlandı.

     Sakarya Meydan Muharebesi'nin kazanılmasının ardından, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'e “Mareşal” ve “Gazi” ünvanın verilmesi her yıl ülkemizde “Gaziler Günü”  olarak kutlanıyor. Devrek’te de bu anlamlı ve önemli gün nedeniyle kutlama yapıldı.

     Cumhuriyet Alanı’nda yapılan tören Atatürk Anıtı’na Devrek Kaymakamlığı çelengini Kaymakam Ümit Altay, Devrek Belediye Başkanlığının çelenğini Başkan Çetin Bozkurt ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Devrek Şubesi Başkanlığının çelenginin de Başkan Muhterem Sarı’nın koymasıyla başladı.

    Tören, daha sonra Büyük Önder Mustafa Kemal, yakın silah arkadaşları, şehitlerimiz anısına Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunmasının ardından sona erdi.

    Törene, Kıbrıs, Kore, Güneydoğu gazilerinin yanı sıra, Garnizon Komutanı Asteğmen Ramazan Göçer, İl Genel Meclisi Üyeleri İsmet Bostancı, İsa Bükrü, Devrek İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Cemalettin Yüceer, Devrek Müftüsü Hasan İzmirli ve öteki ilgililer katıldı.

    Günün anlamına ilişkin Türkiye Muharip Gaziler Derneği Devrek Şubesi Başkanı Gazi Muhterem Sarı ve beraberindekiler şehit ve gazi ailelerini ziyaret etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEMİRTAŞ: SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÖLÜYOR İKTİDAR SEYREDİYOR…
DEMİRTAŞ: SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÖLÜYOR İKTİDAR SEYREDİYOR…
ANKARA ZONGULDAK ARASINDA SEFER YAPACAK
ANKARA ZONGULDAK ARASINDA SEFER YAPACAK