Advert
Advert

KANTARCI: ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNDEN DAHA ÖNEMLİ HİÇBİR GÖREVİMİZ YOK

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı yeni öğretim yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

KANTARCI: ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNDEN DAHA ÖNEMLİ HİÇBİR GÖREVİMİZ YOK
Bu içerik 132 kez okundu.
Advert

 

 Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, yeni öğretim yılı nedeniyle yaptığı açıklamadapandemi sürecinde toplumsal dayanışmanın önemine işaret ederek, “Çaycuma Belediyesi olarak biz, başta çocuklarımız hijyen koşullarında eğitim almalarını sağlamak, fırsat eşitliği sağlanamayan toplumsal kesimlerle dayanışma içinde olmak üzere üzerimize düşen her görevi üstlenmeye hazırız. Ülkedeki hiçbir kurumun çocuklarımıza iyi bir gelecek hazırlamaktan daha önemli bir görevi yoktur” dedi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı yeni öğretim yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kantarcı mesajında, “Tüm dünyayı saran Koronavirüs salgınının gölgesinde yeni öğretim yılına başlıyoruz. Bu öğretim yılında çocuklarımızın iyi bir eğitim alması kadar sağlıklarının korunması temel bir kaygı olarak öne çıkıyor. Çocuklarımızı bir yandan her türlü tehditten korurken, diğer yandan en iyi eğitimi almalarını sağlamak başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere hepimizin görevidir. Bunu başarıyla hayata geçirmenin yolu da, toplumsal dayanışmayı yüksek tutup, bu alandaki tüm kesimlerin ortak aklını oluşturmaktan geçmiyor. Bakanlık,eğitim alanında örgütlü tüm meslek örgütleri ve sendikalarla işbirliğine her zamankinden fazla değer vermeli, ilişkileri çok daha sıcak tutmalıdır. Çaycuma Belediyesi olarak biz, başta çocuklarımız hijyen koşullarında eğitim almalarını sağlamak, fırsat eşitliğisağlanamayan toplumsal kesimlerle dayanışma içinde olmak üzere üzerimize düşen her türlü görevi üstlenmeye hazırız. Ülkedeki hiçbir kurumun çocuklarımıza iyi bir gelecek hazırlamaktan daha önemli bir görevi yoktur” dedi.

 

ÇOCUKLARIMIZ KENDİNE GÜVENİP, ÇALIŞMAYI ASLA ELDEN BIRAKMASIN

Kantarcı açıklamasında, “Yarınımızın teminatı sevgili gençler, biliyorum, iyice sıkıldınız. Okulda öğretmenlerinizle yüz yüze eğitim görüp, arkadaşlarınızla okul bahçelerinde özgürce koşturmak istiyorsunuz. Ancak hepimizin yaşamıyla birlikte sizlerin geleceğini tehdit eden bu büyük tehlikeyi, ancak, sabır ve ikazlara uyarak aşabiliriz. Lütfen motivasyonunuzu bozmayın. Uzaktan da olsa öğretmenlerinizi can kulağıyla dinleyip, verilen ödevleri eksiksiz olarak yapın. Teknolojinin sunduğu olanaklardan en üst düzeyde istifade ederek, bilgi ve donanımınızı güçlendirin. Bu kötü günleri en üst düzeyde verimle aşmak, sizlerin, yarınlara dev bir adım atmanızı sağlayacaktır. Lütfen kendinize güvenin, çalışmayı asla elden bırakmayın. Aklınıza takılan her konuda öğretmenlerimize ulaşın, onlarla sürekli iletişim içinde kalın. Öğretmenlerinizin sizle tüm bilgilerini seve seve paylaşacağından emin olun.  Ders çalışırken dikkatinizi dağıtacak her şeyden uzak durun. Mutlaka bir plan dahilinde çalışın. Başarının sırrının etkin çalışmadan, zamanı doğru ve verimli kullanmaktan geçtiğini unutmayın. Şunu lütfen bir kenara not edin: Planlı ve programlı çalışmabaşarının temel anahtardır” şeklindeki ifadelere de yer verdi.

AİLE SICAĞI VE DAYANIŞMASININ AŞAMAYACAĞI HİÇBİR ZORLUK YOKTUR

Kantarcı açıklamasını, “Bu süreçte velilerimize de büyük görevler düşmektedir.  Öncelikle kendilerini virüsten korumaları, çocuklarının geleceğini açısından da önem taşımaktadır. Hijyen koşullarına her zamankinden daha fazla dikkat edilmeli, çocuklarımıza fiziki mesafe ve maske kullanımı uyarısı sürekli yapılmalıdır. Onlarla daha çok vakit geçirip çalışma ve okuma saatlerini düzenlemeli, ders yapılan ortamda çocukların dikkatini dağıtacak hareketlerden kaçınılmalıdır. Bu zorlu süreçte her ebeveyn bir öğretmen gibi sürece dahil olmalı, çocuklarının derslerini yakından takip etmelidir. Unutulmamalıdır ki, aile sıcağı ve dayanışmasının aşamayacağı hiçbir zorluk yoktur. Bu sürecin öğretmenlerimizin yükünün daha da artırdığı açıktır. Yüksek bir sorumluluk duygusuyla hareket eden eğitimcilerin özlük hakları geliştirilmeli, kadro açıkları mutlak suretle giderilmelidir. Bu zorlu süreci, devleti, milleti, velisi, öğrencisi, öğretmeni yerel yönetimi ile topyekun bir seferberlikle aşacağımıza inanıyor, tüm eğitim camiasının 2020-20201 eğitim yılını kutluyor, evlatlarımıza üstün başarılar diliyorum” diyerek tamamladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
95 YAŞINDAKİ KADIN FENALAŞTI
95 YAŞINDAKİ KADIN FENALAŞTI
BAŞKAN BOZKURT’UN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI
BAŞKAN BOZKURT’UN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI