Advert
Advert

ÇATAKLI DEVREK'TE CEVİZ BAHÇESİNİ GEZDİ

Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı Devrek'i ziyaret etti.

ÇATAKLI DEVREK'TE CEVİZ BAHÇESİNİ GEZDİ
Bu içerik 1032 kez okundu.
Advert

 

 Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı Devrek'i ziyaret etti.

Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı, beraberinde Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürü Rıfat Verim, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde görev yapan mühendisler ile birlikte Devrek'in  Oğuzhan Köyü Gedikoğlu mahallesinde İsmail Gedik' e ait 2013 yılında kurulmuş Ceviz bahçesini ziyaret ederek ceviz bahçesi hakkında bilgi aldı.

 Çataklı, üreticilerin sorunlarını yerinde dinlemek amacıyla 2013 yılında 17 dönüm üzerine kurulmuş bahçede 400 tane ceviz fidanı olan İsmail Gedik'e ait ceviz bahçesini teknik ekibi ile beraber ziyaret ederek çiftçilerin sorunlarını yerinde dinledi.

  Bahçe sahibi Gedik ile ceviz bakımı ve hastalıklarıyla mücadele hakkında bilgi paylaşımlarında bulunan Çataklı; "Tarım ve Orman Bakanlığımızın ve yerelde İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinin son yıllarda ilimizde ceviz yetiştiriciliğine büyük destekleri var. Bundan sonra da bu tür ziyaretleri sık sık gerçekleştirmeye çalışacağız, teknik ekibimiz tarafından tespit edilen aşılama, budama, hastalık, yabancı otla, zararlılarla mücadele, gübreleme ve sulama gibi teknik konularda üreticilerin sorunlarını çözmek için çalışmalarımız aralıksız olarak devam edecek." dedi

  Bahçe sahibi yaptığı Gedik yapılan ziyarette; " Üreticilerin İl Tarım ve Orman Müdürü Müdürü tarafından ziyaret edilmesi bizleri ziyadesiyle memnun etti. İl Tarım teşkilatının bu tür ziyaretleri yapması üreticiler olarak bizleri motive etmekte ve daha özverili bir şekilde çalışmamızı sağlamaktadır.

Şuan ceviz ağaçlarının hasat dönemindeyiz. Ceviz ağacından hasat elde etmek zor bir iş hele 400 tane ağaç olunca daha da zor. Hem zamnadan hemde iş güçünden kazanmak için ceviz agaçlarını traktörün kuyruk miline takılan aparat ile sirkeleyip hasat ediyorum. Elde ettiğim hasatında köyde ikamet eden 10 tane kadınla toplayarak onlarında ev ekonomisine bir nebze katkıda bulunmaya çalışıyorum.

Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürü ğünden ziyaret sonrası Devrek İlçesinde son 3 yılda 25 bin ceviz fidanının toprakla buluşmasının ardından bu sene 5 bin adet daha fidanın toprakla buluşacağı, fidan dagıtımı yapılan çiftçileri İlçe Tarım Müdürlügü Ziraat mühendis ve Teknikerleri düzenli olarak kontrol ederek ceviz yetiştiriciliği ile ilgili bilgilendirme yapılacağı aktarıldı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Murat Kurt     0000-00-00 İsmail Bey'i şahsen tanıtım. Kendisi aslen iş adamı olup, üretmeyi seven ülke ekonomisine katkıda bulunun dürüst nadir insanlardan biridir. Geçen yıl ceviz bahçesine davet etmişti. Davete eşimle birlikte içabet ettik. Misafir perverliği bizi çok mutlu etmişti. Ürettiği cevizlerinden bize de hatırı sayılır miktarda hediye etti. Cevizler çok lezzetliydi. Kendisini çabalarından dolayı taktir ediyorum. Başarılar dilerim.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AHMET TANER KIŞLALI'YI ANDI
AHMET TANER KIŞLALI'YI ANDI
KURUM ŞOFÖRÜNÜN TESTİ POZİTİF ÇIKTI
KURUM ŞOFÖRÜNÜN TESTİ POZİTİF ÇIKTI