Advert
Advert

EĞİTİMDE İKİNCİ AŞAMA BUGÜN BAŞLADI

Devrek'te anaokulu ve ilkokul 1'inci sınıfların ardından 2, 3, 4 ile 8, 12 ve lise hazırlık sınıfları da bugün yüz yüze eğitimin ikinci aşamasında okullarda eğitime başladı.

EĞİTİMDE İKİNCİ AŞAMA BUGÜN BAŞLADI
Bu içerik 190 kez okundu.
Advert

 

 Devrek'te anaokulu ve ilkokul 1'inci sınıfların ardından 2, 3, 4 ile 8, 12 ve lise hazırlık sınıfları da bugün yüz yüze eğitimin ikinci aşamasında okullarda eğitime başladı.

Devrek'te eğitim öğretim gören anaokulları hafta içi her gün, ilkokullar ile sınava girecek 8 ve 12'nci sınıflar haftada iki gün okula gidecek. Evlerinde bekleyen ortaokul ve lise ara sınıf öğrencileri ise şimdilik beklemede. Ancak onlar da her an okula çağrılabilir.

Devrek'te uzun süre aranın ardından tekrar eğitime başlayan öğrenciler sosyal mesafe kuralları kapsamında okullara alındı.

 Devrek'te bugün başlayan yüz yüze eğtimin ikinci aşamasıyla birlikte 1. sınıf öğrencilerinin 21 Eylül, mesleki liselerin 21 Eylül'de başlamasının ardından 12 Ekim itibariyle de ilkokul 2, 3 ve 4. sınıf öğrencileri ile ortaokul 8. sınıflar ve lisede 12. sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime başlamış oldu.

 Bugün bşalayan yüz yüze eğiytm ikinci aşamasıyla birlikte ilkokullar haftada 2 gün okula gidecekler. Her bir ders süresi 30 dakika, teneffüsler 10 dakika sürecek. Günde 6 ders olmak üzere haftada toplam 12 ders yüz yüze işlenecek. Öğrenciler matematik, Türkçe, Hayat Bilgisi ve Yabancı Dil ile Din Kültürü derslerini yüz yüze, diğer dersleri yine uzaktan eğitim yoluyla alacak.

 Ortaokul 8'inci sınıflar haftada 2 gün okula gidecekler. Her bir ders süresi 30 dakika, teneffüsler 10 dakika sürecek. Günde 6 ders olmak üzere haftada toplam 12 ders yüz yüze işlenecek. İmam hatip ortaokullarında haftada 2 gün toplam 14 ders saati uygulanacak. Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü, Yabancı Dil dersleri yüz yüze eğitim yoluyla yapılacak.

 Lise hazırlık ve 12'nci sınıflar haftada 2 gün toplam 16 ders saati (2 gün, 8+8) yapılacak. Haftalık ders çizelgelerinde gösterilen ortak, seçmeli ve meslekî derslerden okul yönetimince belirlenenler yüz yüze eğitimle, bunların dışında kalanlar ise uzaktan eğitim yoluyla verilecek. Yüz yüze eğitim dışında kalan tüm dersler uzaktan eğitimle tamamlanacak. Öte yandan 21 Eylül'de haftada 2 gün yüz yüze eğitime başlayan anaokulları da 12 Ekim'den itibaren 5 gün boyunca okula gidecek.

ZİYARET YASAK

Tüm sınıf kademelerinde öğrenciler 2 grup halinde okula gidecekler, tekli sıralarda oturacaklar. Her öğrenci ve velisi ile öğretmenlerin, servis şoförlerinin sağlık durumları HES koduyla takip edilecek. Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'nın ortak çalışması kapsamında oluşturulan HES takibinde herhangi bir ailede pozitif vaka bulunması halinde o öğrencinin bulunduğu sınıf uzaktan eğitime geçecek. Bu süreçte okullara zorunlu olmadıkça ziyaretçi kabul edilmeyecek.

30 DAKİKA DERS 10 DAKİKA DİNLENME

Haftada iki gün yüz yüze eğitim için okula gidecek öğrenciler 30 dakika ders, 10 dakika teneffüs yapacak. Gerekli görülmesi halinde iki günden birinin cumartesi de olabileceği daha önce açıklanmıştı. Cumartesi kararı şimdilik valiliklere bırakıldı. Yüz yüze eğitim dışında kalan tüm dersler uzaktan eğitim yoluyla tamamlanacak. Uzaktan eğitimlerde her dersin süresi 30 dakika olacak. Öğrencilerin uzaktan eğitim yoluyla desteklenmelerine yönelik tedbirler, okul yönetimlerince alınacak. Yüz yüze eğitim için çocuğunu okula göndermek istemeyen velinin yazılı onayı alınacak ve okula gelmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacak ancak velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrenci uzaktan eğitimle derslerine devam ederek devam ettiği sınıfın müfredatından sorumlu olacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEMİRTAŞ: SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÖLÜYOR İKTİDAR SEYREDİYOR…
DEMİRTAŞ: SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÖLÜYOR İKTİDAR SEYREDİYOR…
ANKARA ZONGULDAK ARASINDA SEFER YAPACAK
ANKARA ZONGULDAK ARASINDA SEFER YAPACAK