Advert
Advert

VAKA SAYISI 48'E DÜŞTÜ

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessese Müdürlüğü'nde corona virüs testi yapılan 1080 maden işçisinden 62'sinin sonucu pozitif çıkmış, 150 kişi de karantina altına alınmıştı.

VAKA SAYISI 48'E DÜŞTÜ
Bu içerik 363 kez okundu.
Advert

 

 Geçtiğimiz günlerde Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessese Müdürlüğü'nde corona virüs testi yapılan 1080 maden işçisinden 62'sinin sonucu pozitif çıkmış, 150 kişi de karantina altına alınmıştı. Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, konuyla ilgili son gelişmeleri aktardı. Başkan Yeşil, Armutçuk'ta 62 vakanın 45 düştüğünü, Karadon'da 3 pozitif vakanın bulunmasıyla toplamda 48 vaka olduğunu belirtti.

Başkan Yeşil, Armutcuk Müessesesi'nde 14 işçinin iyileşmesi ile toplam vaka sayısının 48'e gerilediğini söyledi. Öte yandan filyasyon ekinin belirlediği 134 işçinin karantina süreci ise devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Yeşil; "Arkadaşlarımızın dikkatiyle sayıların daha da düşeceğini umuyoruz. Sevindirici olan tek şey, hastanede tedavi gören madencimizin olmayışı." dedi.

Başkan Yeşil, Armutçuk Müessesesi'nde çok sıkı tedbirler alınarak sayının 45'e gerilediğini belirterek sürecin takipçisi olacaklarını söyledi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
95 YAŞINDAKİ KADIN FENALAŞTI
95 YAŞINDAKİ KADIN FENALAŞTI
BAŞKAN BOZKURT’UN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI
BAŞKAN BOZKURT’UN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI