Advert
Advert

DEVREK'TE 4 OKUL BELGE ALMAYA HAK KAZANDI

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) ile Türk Standartları Enstitüsü(TSE) işbirliğinde hazırlanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme” kılavuzu doğrultusunda Devrek'te eğitim öğretim veren ve uygunluk şartlarını sağlayan oku

DEVREK'TE 4 OKUL BELGE ALMAYA HAK KAZANDI
Bu içerik 329 kez okundu.
Advert

 

 -Sercan KAPUSUZ-

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) ile Türk Standartları Enstitüsü(TSE) işbirliğinde hazırlanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme” kılavuzu doğrultusunda Devrek'te eğitim öğretim veren ve uygunluk şartlarını sağlayan okullara "Okulum Temiz" belgesi verildi.

  Eğitim kurumlarında hijyen şartlarını yerine getiren okullara verilen "Okulum Temiz" belgesini Devrek'ten  4 okul almayı başardı.  İlk etap değerlendirmeler neticesinde, pandemi sürecinde özellikle gerekli olan hijyen koşullarını sağlamış bulunan Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi, Devrek Fatih İlkokulu, Eğerci İlk-Ortaokulu ve Çaydeğirmeni TOKİ İlkokulu "Okulum Temiz" belgesi aldı.

 “Okulum Temiz” belgesi  almayı hak kazanan okullara belgeleri Devrek Kaymakamı Ümit Altay ve Devrek İlçe  Milli Eğitim Müdürü Ercan Kahya tarafından okul müdürlerine takdim edildi.

 Belge almayı  hak eden okulların müdürlerini başarılarından dolayı tebrik eden Devrek Kaymakamı Ümit Altay ; “Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığımız ve Türk Standartları Enstitüsü arasında imzalanan protokol kapsamında Milli Eğitim Bakanlığının başlatmış olduğu Okulum Temiz çalışmasına İlçemizdeki okullarımızda başvuru gerçekleştirerek belge almak için müracaat etmiştir. Devrek'ten  de başvuru yapan Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi, Devrek Fatih İlkokulu, Eğerci İlk-Ortaokulu ve Çaydeğirmeni TOKİ İlkokulumuzun başvuruları ön onaydan geçtikten sonra uzman tetkikçilerin yapmış olduğu bağımsız ve tarafsız tetkikler sonucunda bakanlığımızın uygun görüşü, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün onayı ile 'Okulum Temiz' belgesi almaya hak kazanmıştır. Okullarımızı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. Bu ekip çalışmasını gerçekleştiren okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. dedi.

Devrek'te tüm okullarının EBA Destek nktası olarak hizmet verdiğine değinen İlçe Milli eğitim Müdürü Ercan Kahya; “ ‘Okulum Temiz Belgesi’ almak için müracaatını gerçekleştirmiş olan okullarımızda yapılan saha denetimleri sonucunda 4 okulumuz ‘Okulum Temiz Belgesi’ ile taçlandırdı. Belgelendirme süreci hızla devam etmekte olup, belgeli okul sayısı her geçen gün artacaktır.

Hedefimiz ilçeimizde bu belgeyi almayan okulumuzun kalmamasıdır. Bu süreçte ‘Okulum Temiz Belgesi’ni almaya hak kazanan okul müdürleri, öğretmenler ve personellerimize, korona virüsle mücadelede bilinç oluşturmaya öncülük ettikleri ve geleceğimiz olan öğrencilerimiz için gerekli her türlü tedbirleri alıp hayata geçirdiklerinden dolayı teşekkür eder, başarıların devamını dilerim.

Ayrıca Devrek'te eğitim öğretim veren tüm okullarımız uzaktan eğitim sürecinde teknolojiye erişim eksikliği ve internet sorunu yaşayan öğrenciler için EBA Destek noktası olarak öğrencilerimize hizmet vermektedir." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEMİRTAŞ: SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÖLÜYOR İKTİDAR SEYREDİYOR…
DEMİRTAŞ: SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÖLÜYOR İKTİDAR SEYREDİYOR…
ANKARA ZONGULDAK ARASINDA SEFER YAPACAK
ANKARA ZONGULDAK ARASINDA SEFER YAPACAK