Advert
Advert
Advert

KANTARCI: İZMİR'İN YANINDAYIZ

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı İzmir’de yaşanan depremle ilgili yaptığı açıklamada, “Depremden zarar gören bütün yurttaşlarımıza ve bölge halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, İzmirli kardeşlerimizle dayanışma içinde olduğumuzu bildiriyor

KANTARCI: İZMİR'İN YANINDAYIZ
Bu içerik 237 kez okundu.
Advert

 

 Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı İzmir’de yaşanan depremle ilgili yaptığı açıklamada, “Depremden zarar gören bütün yurttaşlarımıza ve bölge halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, İzmirli kardeşlerimizle dayanışma içinde olduğumuzu bildiriyorum” dedi.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı 30 Ekim 2020 günü İzmir’de meydana gelen deprem nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kantarcı mesajında, “Ege Bölgesinin tamamında ve çevre kentlerde hissedilen İzmir Seferihisar merkezli 6,9 şiddetindeki depremde, şu ana kadar yapılan belirlemelere göre, 1’i boğularak olmak üzere 58 vatandaşımız hayatını kaybetti, 896 vatandaşımız da yaralandı. Öncelikle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralı kurtulanlara da acil şifalar diliyorum. Depremden zarar gören bütün yurttaşlarımıza ve bölge halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, İzmirli kardeşlerimizle dayanışma içinde olduğumuzu bildiriyorum. Arama kurtarma çalışması devam eden binalarda enkaz altında bulunan vatandaşlarımıza hızla ulaşılarak can kayıplarının olabilen en az seviyede kalması en büyük temennimdir” dedi.

İMAR AFLARI DEĞİL YALNIZCA GÜNDEMDEN, SÖZLÜKLERDEN DAHİ ÇIKARILMALIDIR

Kantarcı açıklamasını, “Üzerinde durulması gereken bir diğer husus da imar aflardır. Sık sık çıkarılan imar aflarının değil yalnızca gündemden sözlüklerden dahi çıkarılması gerekmektedir. Çünkü imar aflarıyla ruhsatsız ve depreme dayanıklılığı tartışmalı birçok bina, kentlerin yapı stokuna dahil olmaktadır. Bu acıları bir daha yaşamak istemiyoruz. Bunun için herkesi sorunluluğa davet ediyor, tüm Çaycumalılar adına, İzmirli hemşerilerime bir kez daha başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” diyerek tamamladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!
  KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR!
KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR!