Advert
Advert
Advert

KİREN: ÇOCUKLARIN DA SPOR YAPMAYA İHTİYACI VAR

Korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle uzun süre okullarına gidemeyen ve evlerinde kalan çocukları spora alıştırıyor.

  KİREN: ÇOCUKLARIN DA SPOR YAPMAYA İHTİYACI VAR
Bu içerik 639 kez okundu.
Advert

 

  -Sercan KAPUSUZ-

 Korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle uzun süre okullarına gidemeyen ve evlerinde kalan çocukları spora alıştırıyor. Bülent Ecevit Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 3. sınıf öğrencisi Bılık Köyü Çay Mahallesi'ndeki çocukları spora teşvik etmek için onlara spor eğitimi veriyor.

   Bülent Ecevit Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 3. sınıf öğrencisi Doğukan Kiren yaşadığı  Bılık Köyü Çay Mahallesi'ndeki çocuklara spor yaptırarak Covid-19 sürecinde evelerinden çıkamayan ve hareket edemeyen çocukların hareket eksikliğine son vererek onlara sporu sevdirmeyi amaçlıyor.

 Bağışıklık sistemini ayakta tutan hormonların salgılanmasını sağlamak adına egzersiz yapmanın 7’den 70’e herkes için büyük önem taşıdığını belirten Doğukan Kiren;

  "Hem bedenen, hem ruhen çocuklarında spor yapmaya ihtiyacı var. Virüs nedeniyle bu ihtiyaçlarını karşılayamaz oldular. Bu süreçte hareket eksikliği bağışıklık sistemini de olumsuz etkileyebiliyor. Malum tüm dünyayı saran ve ülkemizde de etkili olan virüse karşı sağlam bir bağışıklık sistemine ihtiyaç var. Hem bu amaçla çocukların hareket eksikliğini gidererek bağışıklık sistemlerini tekrar çalıştırmak hem de onlara sporun hayatlarının bir parçası olmasını sağlamak için haftanın belirli günleri  köy meydanında spor eğitimi veriyorum.

  Ayrıca uzun süre evlerine kapanan çocuklar sosyalleşme sorunu da yaşamaya başladılar. Çocuklarla birlikte yaptığımız spor aktiviteleriyle çocuklar hem hareket etmiş oluyorlar hem  de tekrardan sosyalleşip aktif hale gelmeye başlıyorlar. Çalışmalarımız gayet güzel gidiyor. Eğlenceli olarak spor yaptırmaya çalışıyorum. Mutlu olup eğleniyorlar, onları böyle görünce mutlu oluyorum.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Selçuk sari     0000-00-00 Tebrikler doğukan eğitime once çevremizden başlamalıyız.sende bu süreçte çok güzel bir uygulama yapmissin.anadomu lisesi olarak seni kutluyoruz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KOCAMAN YARGITAY ÜYESİ OLDU
KOCAMAN YARGITAY ÜYESİ OLDU
KAYMAKAM ALTAY DENETİMLERE BİZZAT KATILDI
KAYMAKAM ALTAY DENETİMLERE BİZZAT KATILDI