Advert
Advert

ZONGULDAK VAKA ARTIŞININ OLDUĞU 10 İL İÇİNDE

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’nde yapılan taramalarda bir günde 70 yeni vakaya ulaşıldı.

ZONGULDAK VAKA ARTIŞININ OLDUĞU 10 İL İÇİNDE
Bu içerik 280 kez okundu.
Advert

 

 Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’nde yapılan taramalarda bir günde 70 yeni vakaya ulaşıldı. Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan testlerle birlikte bir günde toplam yeni vaka sayısı 311’e ulaştı. Zonguldak, yeniden nüfusa oranla en fazla vaka artışının yaşandığı 10 il arasına girdi. Son bir hafta içinde tespit edilen vakalar arasında çok sayıda hastane çalışanının bulunması ise dikkat çeken başka bir detay.

 Yine son bir haftada test sonucu pozitif çıkan hekim, hemşire ve yardımcı sağlık personellerinin sayısının 50’nin üzerinde olduğu belirtiliyor. Tedbirler konusunda esnek davranan veya gerekli özeni göstermeyenlerin sayesinde Zonguldak’ın koronavirüs ile mücadele etmesi çok zor görünüyor. Filyasyon ekipleri vaka yoğunluğu nedeniyle telefonla gelen şikayetlere; “Kendinizi gözlemleyin. Duruma göre yeniden arayın” demeye başladı.

NOT:  Lütfen bu gelişmeleri, bu tabloyu aileniz ve dostlarınız ile paylaşmaya özen gösterin. Bilgilendirmeye katkı sağlayarak koronavirüs ile mücadeleye destek olabilirsiniz.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SÖZDE GAZETECİ(!) YİNE POLİSİMİZİ HEDEF ALDI!
SÖZDE GAZETECİ(!) YİNE POLİSİMİZİ HEDEF ALDI!
GAZETECİ DEĞİL PROVOKATÖR!
GAZETECİ DEĞİL PROVOKATÖR!