Advert

TIĞ, İSTANBUL’DA DEVREKLİLERLE BULUŞUYOR

Gazetemiz sahibi, şair-yazar İbrahim Tığ, İstanbul’daki hemşerilerimizle buluşacak.

TIĞ, İSTANBUL’DA DEVREKLİLERLE BULUŞUYOR
Bu içerik 2833 kez okundu.

      Gazetemiz sahibi, şair-yazar İbrahim Tığ, İstanbul’daki hemşerilerimizle buluşacak.

    İstanbul Pendik Devrekliler Derneği tarafından her yıl yapılan “Geleneksel Tarhana Günleri” etkinlikleri çerçevesinde, gazeteci-şair ve yazar İbrahim Tığ, “Zonguldak-Devrek Kültürü ve Sanatı” konulu bir söyleşide hemşerileriyle bir araya gelecek.

    İstanbul Pendik Devrekliler Derneği Başkanı Ziya Öncan ve Yöneticileri tarafından davet edilen Tığ, 23 Ekim 2016 tarihinde saat:11.00’de dernek lokalinde Zonguldak ve Devrek kültürünü İstanbul’da yaşayan hemşerilerine anlatacak. Tığ, ayrıca “Benim Şeker Yavrum” ve “Sarıaylar” isimli kitaplarını da imzalayacak.

     İstanbul’da yaşayan hemşerilerini her yıl geleneksel olarak düzenledikleri, etkinliklerine davet eden Dernek Başkanı Öncan, hemşerileriyle birlikte olmanın mutluluğunu yaşayacaklarını, dile getirdi.

    Özcan şunları söyledi; “Kahvaltı programımızda yöremize özgü köy ekmeği, cevizli gümeç ve Devrek Simidi ikramında bulunacağız. Yine bölgemizin yetiştirdiği gazeteci-şair ve yazar İbrahim Tığ’ın katılacağı söyleşi de Devrek kültürünü ve türküleri hakkında bilgileneceğiz. Burada, kültürümüzün unutulmaması adına elbette güzel çalışmalar yapıyoruz ama şairimiz, yazarımız İbrahim Tığ da bizlere son 5 yıldır yaptığı çalışmaları anlatacak. Tüm hemşerilerimizi bu etkinliğimize davet ediyorum.”

    Devrekliler Derneği’nin adresi de şöyle: Fevziçakmak Mah. Bediüzzaman Cad. Rumi Sok. No. 5 Pendik-İstanbul.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KORONA EREĞLİ'DE CAN ALDI
KORONA EREĞLİ'DE CAN ALDI
KPSS TARİHİ AÇIKLANDI
KPSS TARİHİ AÇIKLANDI