Advert
Advert
Advert

DEMİRTAŞ: DEVLET İSLAF MI ETTİ?

Zonguldak,Edirne ve Sakarya’da Aile Hekimlerinin ve Aile Sağlığı Merkezi Çalışanlarının Maaşları Yatırılmadı!

DEMİRTAŞ: DEVLET İSLAF MI ETTİ?
Bu içerik 409 kez okundu.
Advert

 

 Zonguldak,Edirne ve Sakarya’da Aile Hekimlerinin ve Aile Sağlığı Merkezi Çalışanlarının Maaşları Yatırılmadı!

TBMM Sağlık,Aile,Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu CHP Grubu Sözcüsü Ünal Demirtaş,Zonguldak,Edirne ve Sakarya’da Aile Hekimleri ile Aile Sağlığı merkezi çalışanlarına maaşlarının yatırılmaması ile ilgili olarak yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Kendisine çok sayıda kişinin ulaştığını söyleyen CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş; “Şimdiye kadar farklı pek çok sorun tarafıma iletildi.Ancak devlet memuru olup da maaşın yatırılmadığı şikayetini hiç almamıştım.Seçim bölgem olan Zonguldak’ta,Edirne’de ve Sakarya’da Aile Hekimlerimize ve Aile Sağlığı Merkezi çalışanlarına ayın 15’inde yatması gereken maaşları yatırılmamış.Devlet iflas etti de bizim mi haberimiz yok” dedi.

Ünal Demirtaş açıklamasında şunları ifade etti;

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ MAAŞI ÖDENMEDİ

“Tarafıma iletilen bilgilere göre;Zonguldak,Edirne ve Sakarya illerinde görev yapan Aile hekimleri ile Aile Sağlı Merkezlerinde görev yapan ebe,hemşire ve görevlilere 15 Aralık 2020 tarihinde yatması gereken maaşları yatırılmamıştır.Konuyla ilgili olarak resmi hiçbir açıklama ya da bilgilendirme de yapılmadığı ifade edilmektedir.Kaldı ki kamu çalışanlarına maaşları her ayın 14’ünü 15’ine bağlayan gece 00:00’da yatırılmaktadır.Ancak şimdiye kadar edindiğimiz bilgilere göre Zonguldak,Edirne ve Sakarya illerinde aile hekimleri ile aile sağlığı merkezi çalışanlarına maaşları yatırılmamıştır.Başka illerde de bu konuda bir sorun yaşanıp yaşanmadığı konusu ise henüz net değildir.Maaşların yatırılmasında yaşanan bu aksamayı kabul etmek mümkün değil. Binlerce insan mağdur oldu. Binlerce insan faturalarını,kiralarını,kredi kartı borçlarını yatıramadı. Yaşanan bu aksaklık nedeniyle insanların uğradığı zarar ne olacak? Kredi kartlarının işleyen faizini, kesilen elektrik,su faturalarının açma kapama bedellerini kim ödeyecek? Konuyla ilgili olarak acilen bir açıklama yapılması gerekiyor. Vatandaşlarımızın yaşadığı mağduriyetin de giderilmesi gerekiyor”

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 DEVREK GÜNEŞİ EZGİ MOLA'NIN MUTFAĞINA DOĞDU
DEVREK GÜNEŞİ EZGİ MOLA'NIN MUTFAĞINA DOĞDU
DEVREK ÇİLEK KOKACAK
DEVREK ÇİLEK KOKACAK