Advert
Advert
Advert

500 KİŞİLİK SPOR SALONUNUN TEMELİ ATILDI

Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün 2020 projesi olan Devrek Spor Salonu'nun temeli atıldı.

500 KİŞİLİK SPOR SALONUNUN TEMELİ ATILDI
Bu içerik 789 kez okundu.
Advert

 

   Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün 2020 projesi olan Devrek Spor Salonu'nu  temeli atıldı.

  Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün 2020 yılı 45 projesinden biri olan Devrek Spor Salonu'nun temel atma töreni bugün saat 11.00'da yapıldı. Temeli atılan spor salonu ile Devrek uzun yıllardır yokluğunu hissettiği çok amaçlı 500 koltuklu son derece modern dizayn edilen kapalı spor salonuna kavuşacak.

 500 kişilik Devrek Spor Salonu'nun temel atma toreni Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, AKP Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar ve Ahmet Çolakoğlu, Devrek Kaymakamı Ümit Altay, Devrek TSO Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu, Devrek Belediye Başkan Vekili Recep Korum, Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel ve Devrek Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cihan Durdubaş ve AKP Devrek İlçe Başkanı Murat Durdubaş'ın katılımıyla yapıldı.

  Temel töreninde yaptığı konuşmada 2020 yılının tüm dünya ve insanlık için zorluklarla dolu, spor ve spor yatırımları anlamında Zonguldak  için tarihi bir yıl olduğuna değinen Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel;

 " Şuan Devrek ilçemizde temelini atmak üzere bir araya geldiğimiz 500 seyirci kapasiteli spor salonu ve gençlik merkezi ile birlikte, il merkezi ve ilçelerimizde deyim yerindeyse yatırım atağına geçtik diyebilirim.

Bu yıl içerisinde yapımına başlanan,devam eden ve tamamlanan projelerimizden sizlere kısaca bahsetmek istiyorum.

Zonguldak Kemal Köksal Stadyumu, Kozlu Sahası ve Kozlu spor salonu tamamlayacağız.

Ereğli ilçemizde bakanlığımız bünyesinde ilk Yüzme Havuzu olacak olan Tip Yüzme Havuzunun ihalesini tamamladık, en kısa sürede tamamlayıp hizmete sunacağız.

Alaplı sentetik çim yüzeyli futbol sahasının halı değişimi için ihalemiz yapıldı,zemin halı değişimine başlanıldı.

Çaycuma ilçemizde de; 500 kişilik spor salonu yeni bir spor salonu daha kazandıracağız. Şuan ihalesi hazırlık aşamasındadır.

Çaycuma Nebioğlu Beldesinde ise sentetik çim yüzeyli futbol sahası ile 2li soyunma odalarının eksikliklerinin tamamlanması işinin tamamlanmıştır.

Çaycuma ilçemizde 79 dönümlük alan üzerinde bulunan spor kompleksimizin güvenlik açısından tel örgü ile çevrilmesi ve stadın doğalgaza dönüştürülmesi,

Gökçebey ilçemizdeilk spor salonu ve gençlik merkezinin ihalesinin yapılması ile birlikte buradaki gençlerimize, sporcularımıza, vatandaşlarımıza  layık oldukları spor yatırımlarını en kısa zamanda tamamlayıp hizmetlerine sunacağız.

Gökçebeyde yine Sentetik Çim Futbol Sahası, 2’ lisoyunma odası  ve500 kişilik portatif tribünlü sahamızın ihale aşamasında olup kısa zamanda tamamlanmasını planlamaktayız.

Kilimli ilçemizde Ahmet Şerifoğlu Stadyumunun aydınlatma sisteminin ihalesini gerçekleştirdik.

Yakın zamanda ise Kilimli Gençlik Merkezi ve Kilimli Yüzme havuzu çevre düzenlemesi ihalesini gerçekleştirerek tam bir spor kompleksi haline getirilmesi sağlanacaktır.

Çaycuma ilçemizde devam eden 1000 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdumuz, Kilimli ilçemizde çok kısa zamanda başlanacak olan öğrenci yurdumuz ile büyük bir sıkıntıdan daha kurtulmuş olacağız.

Bahsetmiş olduğum bütün yatırımlar ile birlikte bünyemizdeki daha birçok alanda gerek spor tesisi, gerek Gençlik Merkezi gerekse yurtlarımızda büyük onarım,bakım ve yenileme çalışmaları için çalışmalarımız devam etmektedir.

Zonguldak için 2020 yılının Spor Hizmetleri ve Yatırımları anlamında önemli bir sene olduğunu düşünüyorum. Saymış olduğum bu yatırımlar için yaklaşık  113 Milyon TL’lik kaynak ilimize Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kazandırılmış oldu.

 Bu yatırımlar ile işimiz tabiki bitmeyecek. Bizlere düşen asıl görevin bundan sonra başladığının farkındayız. Bu bilinçle çalışıyoruz. Salonlarımızı sporcular, vatandaşlar  ile doldurup inşallah ilimizden,ilçelerimizde  Milli Sporcular,Türkiye Şampiyonları , Olimpiyat Şampiyonları çıkaracağız.İşte o zaman bütün bu yatırımlar daha fazla anlam kazanacaktır.

  Birçoğu ilk, bazıları ise büyük adım niteliğinde olan tüm bu yatırımlar  için bizlerden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen, Ankara’da bizler adına tüm kapıları aşındıran değerli AKP Milletvekillerimize buradan hepinizin huzurunda teşekkürlerimi sunuyorum.

Emeği geçen herkese tek tek teşekkürlerimi sunuyor,hepinizi saygıyla selamlıyorum hayırlı olsun.." dedi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 DEVREK GÜNEŞİ EZGİ MOLA'NIN MUTFAĞINA DOĞDU
DEVREK GÜNEŞİ EZGİ MOLA'NIN MUTFAĞINA DOĞDU
DEVREK ÇİLEK KOKACAK
DEVREK ÇİLEK KOKACAK