Advert
Advert
Advert

İÇİ PARA DOLU CÜZDANI SAHİBİNE TESLİM ETTİ

Devrek'te, içerisinde para bulunan cüzdan bulan bir vatandaş; cüzdanı sahibine teslim etti.

İÇİ PARA DOLU CÜZDANI SAHİBİNE TESLİM ETTİ
Bu içerik 2892 kez okundu.
Advert

 

 -Sercan KAPUSUZ-

  Devrek'te, içerisinde para bulunan cüzdan bulan bir vatandaş; cüzdanı sahibine teslim etti.

  Devrek'in Bılık köyü'nde ikamet eden ve Devrek'te bir plastık doğrama pencere atölyesinde usta olarak çalışan Muhammet Kapusuz, içindeki kartlar ve paraların yola savruldu cüzdanı, sahibine ulaştırmak için Devrek Belediyesi Zabıtasına  teslim etti.

  Çalıştığı plastik doğrama pencere atölyesinde biriken harfiyatı dökmek için Devrek Belediyesi tarafından belirlenen Dedeoğlu mevkiindeki harfiyat döküm alanına giden plastik doğrama pencere ustası Muhammet Kapusuz dönüş yolunda etrafa saçılmış kartlar,  bir miktar para ile içinde bir miktar para bulunan cüzdan buldu.

  Aracını yol kenarına çekerek kartları, paraları ve cüzdanı yoldan alıp sahibine ulaştırılması için Devrek Belediyesi zabıtasına teslim etti. Zabıta ekipleri yaptıkları araştırmada cüzdanın Hakan Dalgıç'a ait olduğunu tespit etti. Dalgıç, Zabıta merkezine gelerek, cüzdanını teslim aldı.

 ‘VİCDANEN ÇOK RAHATIM’

Cüzdanı teslim ettiği  için çok mutlu olduğunu dile getiren Kapusuz, "Çalıştığım iş gereği harfiyat oluyor. Biriken harfiatı dökmek için herzamanki gibi Devrek Belediyesi tarafından belirlenen Dedeoğlu mevkiindeki harfiyat döküm alanına gittim. Dönüş yolunda  etrafa savrulmuş kartlar, paralar ve cüzdanı fark ettim. Hemen aracımı musait bir yere çekerek yola savrulan kartları, paraları ve cüzdanı toplayarak sahibine ulşatırmak için Devrek Belediyesi Zabıtasına teslim ettim.

  Zabıta ekipleri yaptıkları araştırmada cüzdanın Hakan Dalgıç'a ait olduğunu tespit etti. Zabıta ekibi Hakan Dalgıç'a ulaşarak cüzdanını teslim etti. Cüzdan sahibi çok teşekkür etti. Çünkü cüzdanın içinde kartları, kimliği ve yüklü miktarda bir para varmış. Buna kim olsa sevinir. Çünkü o parayı ben de düşürmüş, kaybetmiş olabilirdim. O yüzden karşı taraf ne hissetti, acaba o parayı nereden temin etti, borcu var mıydı? Önce bunlar aklıma geldi. İyi ki verdim, iyi ki sahibi bulundu. Mutluyum. Vicdanen çok rahatım. Umarım bu davranış herkese örnek olur” diye konuştu.

   Hakan Dalgıç, cüzdanını bulan Muhammet Kapusuz ve zabıta ekiplerine teşekkür etti.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 DEVREK GÜNEŞİ EZGİ MOLA'NIN MUTFAĞINA DOĞDU
DEVREK GÜNEŞİ EZGİ MOLA'NIN MUTFAĞINA DOĞDU
DEVREK ÇİLEK KOKACAK
DEVREK ÇİLEK KOKACAK