Advert
Advert
Advert

MUHTAR AK GÖREVİNE GERİ DÖNDÜ

Muhtar Ak, koronavirüs tedavisinin ardından görevine başladı .

MUHTAR  AK GÖREVİNE GERİ DÖNDÜ
Bu içerik 698 kez okundu.
Advert

 

-Sercan KAPUSUZ-

Muhtar Ak, koronavirüs tedavisinin ardından görevine başladı .

Koranavirüs tedavisini ve karantina sürecini tamamlayan Devrek İsmetpaşa Mahalle Muhtarı Necla Esen Ak görevine başladı.

Muhtar Necla Esen Ak, 12 Aralık günü sosyal medya hesabından yaptığı açıklamda koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurmuş ve kendini karantinaya alarak tedavi sürecine başlamıştı. Geçen süreçte tedavisini ve karantina sürecini evinde geçiren muhtar Ak izolasyon sağlayarak, kimseyle temas etmemişti. Muhtar Ak bitien tedavi ve karantina sürecinin ardından yaptırdığı testin negatif çıkmasıyla yeniden görevine döndü.

Muhtarlık makamında açıklama yapan Ak, 12 Aralık itibarıyla yakalandığı 'Covid-19' hastalığı nedeniyle başladığı tedevi ve karantına sürecinden sonra testlerinin negatif çıktığını belirtti. Muhtar Ak, " Tedavi ve karantina sürecini tamamlayarak yeniden hemşehrilerime hizmet edebilmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorum. Bu hastalıkla mücadele eden tüm hastalarımız için de rabbimden acil şifalar diliyorum.

Ben, o kadar uyarmama rağmen kurallara uymayan vatandaşlarımız nedeniyle bu virüse yakalandım. tedavi ve karantina süreci biraz zorlu geçti. Özellikle bu dönemde psikolojik destek moral çok önmli onu anladım. Verilen ilçaları eksiksiz kullandım bunun yanında psikolojik olarak moralı yüksek tutumak hasatalığı yenmenin en büyük yardımcılarından birisi.

Karntinadayken mahallelim hep aklımdaydı onların yapılacak işleri vardı, sanki onları ökzüz bırakmış gibi hisstttim. Şuan gayet sağlıklıyım ve testim negatif çıktı, görevimin başına döndüm mutluyum.

Benim vatandaşlarımızdan isteğim lütfen kurallara uysunlar ev gezmeleri, doğum günü kutlmaları ve yaklaşan yılbaşı için toplu kutlamalardan kaçınsınlar. Kurallara nekadar çok uyarsak bu virüsten okadar çabuk kurtuluruz.

 Önce kendi sağlığınız sonra sevdikleriniz için özellikle fiziksel temastan kaçınma, sosyal mesafeyi koruma, kalabalık ortamlarda bulunmama ve hijyen kurallarına azami dikkat edelim. " diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 DEVREK GÜNEŞİ EZGİ MOLA'NIN MUTFAĞINA DOĞDU
DEVREK GÜNEŞİ EZGİ MOLA'NIN MUTFAĞINA DOĞDU
DEVREK ÇİLEK KOKACAK
DEVREK ÇİLEK KOKACAK