Advert
Advert
Advert

AFAD GÖNÜLLÜLERİ 365 KİŞİYİ DENETLEDİ

Araçlarda maske takmayanlara uyarılarda bulunarak maske takılmasının her koşulda önemi anlatıldı.

AFAD GÖNÜLLÜLERİ 365 KİŞİYİ DENETLEDİ
Bu içerik 480 kez okundu.
Advert

    AFGD Zonguldak Şubesi AFAD Gönüllüleri Devrek’te 365 kişinin maske kontrolü, HES kodu ve Ateş sorgulaması yapılarak vatandaş maske ve mesafe hakkında bilgilendirildi ve ayrıca 7 kişiye de HES kodu aldırıldı.

     Devrek’te her biri afetlerde hayat kurtarma eğitimi almış kişilerden oluşan AFAD Gönüllüleri Derneği üyeleri, ilçede polis ve jandarma ekipleri birlikte corona virüs denetlemelerine katılarak gönüllü olarak görev alıyorlar ve kolluk kuvvetlerine yardımcı oluyorlar.

     Kısıtlamanın başladığı dün saat 19:00 ile 22:00 arasında yapılan denetimlerde, toplam 365 kişinin maske kontrolü, HES kodu ve ateş sorgulaması yapılarak vatandaş maske ve mesafe hakkında bilgilendirilirken, 7 kişiye de HES kodu aldırıldı. Otobüslerde ise çift maske takılması hakkında bilgi verildi. Otobüs kontrol formu ile otobüslerin dezenfekte ve koltuk oturma mesafe kurallarına uyulup uyulmadığı kontrolleri yapıldı. Ticari taksilerde yolcu sayısı kuralına ve maske ve mesafe kurallarına uyulması konusunda uyarılarda bulunmakta. Araçlarda maske takmayanlara uyarılarda bulunarak maske takılmasının her koşulda önemi anlatıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK ÇİLEK KOKACAK
DEVREK ÇİLEK KOKACAK
MESUT İLK ANTRENMANA ÇIKTI
MESUT İLK ANTRENMANA ÇIKTI