Advert
Advert
Advert

ÇIRAK OLARAK GİRDİ 2 AY SONRA PATRON OLDU

Çırak olarak girdiği dükkanı iki ay sonra devraldı.

ÇIRAK OLARAK GİRDİ 2 AY SONRA PATRON OLDU
Bu içerik 2272 kez okundu.
Advert

 

 -Sercan KAPUSUZ-

  Çırak olarak girdiği dükkanı iki ay sonra devraldı.

  Firdevs Bekmezci çırak olarak girdiği gümüş işleme ve tamir atölyesini işe başladıktan iki ay sonra devralarak kendi işinin patronu oldu. Çalışma azmiyle tüm gençlere örnek olan Bekmezci; "Hedeflerim var bunları gerçekleştirmek için hayata erken yaşta atılarak onları gerçekleştirmete vakit kaybetmek istemedim." dedi.

   Devrek'te yaşayan 18 yaşındaki  Firdevs Bekmezci'nin başarı hikayesi görenlerin takdirini kazanıyor. Henüz 18 yaşında olan Firdevs Bekmezci, 3 yıl önce Devrek'te başka bir gümüş, altın işleme tamir atölyesinde çalışmaya başladı. Burada 2 yıl satış elemanı, 1 yılda tamirat çırağı olarak çalışan Bekmezci oradan ayrılarak İzzet Keklikoğlu'nun Devrek'te açmış olduğu Zarif Gümüş Altın ve Gümüş Atölyesi'nde çırak olarak iş başı yaptı. Bekmezci, Keklikoğlu'nun yanıda çalışmaya başladıktan 2 ay gibi kısa süre sonra patronu Keklikoğlu'ndan dükkanı devralarak 18 yaşında kendi işinin patronu oldu.

     SEVEREK YAPIYORUM

   İşini severek ve aşkla yaptığını belirten Bekmezci, “15 yaşımda Devrek'te bir gümüş, altın işleme tamir atölyesinde çalışmaya başladım. Orada toplamda 3 yıl çalıştım. Bu 3 yılın 2 yılı satış elamanı, 1 yılı ise tamır çıraklığı olarak geçti. Tamir çıraklığım bir gün ustamı izlerken yaptığı işi izlememle başladı diyebiliriz. Tamir işi  ilgimi çekti bende yapablirmiyim derken el yatkınlığımın olduğun fark ettim ve bu işi yapmak daha çok hoşuma gitti. 1 yıl bounca severek tamirat işleri yaptım.

   3 yıl sonra buradaki işimden ayrılarak şuan sahibi olduğum Zarif Gümüş Altın ve Gümüş Atölyesi''ni açan İzzet Keklikoğlu'nun yanında çırak olarak işe başladım. Burada iş başı yaptıktan 2 ay sonra dükkanı İzzet Keklikoğlun'dan devralarak kendi işimin patronu olmayı tercih ettim.

   Bu dükkanı devralırken ailem herzaman arkamda durdu ve desteğini hiçbir zaman benden esirgemedi. Özellikle babam beni dükkanda iş yaparken gördüğünde gurur duyduyunu dile getirmekten geri durmuyor. Onları mutlu görmek benide mutlu ediyor ve işimi sevrek aşkla yapmama neden oluyor.

   EN İYİLERİN ARASINDA YER ALMAK İSTİYORUM

   İzzet Keklikoğlu'nun yanında işe başladığım da işi az çok biliyordum ama burada onun yanında kendimi daha da geliştirdim. Bildiğim tamirat işleri, müsterinin isteği doğrultusunda tasarımlar ve kendi tasarımım ürünlerin yanında burada lazar işleme, markalama makinesinin kullanımını da öğrenerek kendime bir bilezik daha takmış oldum. Genç girişimci projelerine başvurdum onların olumlu sonuçlanması halinde makine departmanıma lazer kaynak mekinesinide ekleyerek işimde daha iyi bir seviyeye gelmek istiyorum.

   Şuan bu işi Devrek'te yapan iki kişiyiz ama benim kendime usta diyebilmem için önümde daha çok yolum ve hedeflerim var, bu dükkanıda o yuzden erken yaşta devralmayı istedim. Yaptığım işin ustalığını kendi işimde öğrenmek ve lise bittiğinde üniversitede bu işin eğitimini alarak daha büyük bir şehirde işimin en iyileri arasında yer almak istiyorum.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SÖZDE GAZETECİ(!) YİNE POLİSİMİZİ HEDEF ALDI!
SÖZDE GAZETECİ(!) YİNE POLİSİMİZİ HEDEF ALDI!
GAZETECİ DEĞİL PROVOKATÖR!
GAZETECİ DEĞİL PROVOKATÖR!