Advert
Advert
Advert

JENERATÖR TALEBİNE YETİŞEMİYOR

Son günlerde artan elektrik kesintileri, vatandaşları alternatif enerji sağlayıcı olan jeneratöre yönlendirdi.

JENERATÖR TALEBİNE YETİŞEMİYOR
Bu içerik 1279 kez okundu.
Advert

 

   -Sercan KAPUSUZ-

  Son günlerde artan elektrik kesintileri, vatandaşları alternatif enerji sağlayıcı olan jeneratöre yönlendirdi. Jeneratör satışları artmaya başladı.

  Devrek'te haftasonu etkili olan kar yağışına bağlı olarak enerji nakil hatlarında meydana gelen arızalar jeneratör satışlarını artırdı.

  Devrek'te nalbur dükanı işletmecisi olan Memduh Kiren, yaptığı açıklamada, son günlerde jeneratöre büyük talep olduğunu söyledi. Gelen talepleri karşılamakta zorlandıklarını belirten Kiren, "Soğuk hava ve yağan kar elektrik kesintilerini tetikledi. Köylerdeki vatandaşlar evlerine jeneratör almak için geliyor. Özellikle son bir kaç gündür  jeneratör satışlarında adeta patlama yaşandı. İnsanlar özellikle evdeki kombilerini ve kaloriferlerini çalıştırabilmek için jeneratör alımına geçti.

  Pazartesi günü depomuzda 4 jeneratör vardı öğlen olmadan hepsinin satışını yaptık. Vatandaşın talebine yetişmek ve onları mağdur etmemek adına tedarikçilerimize sipariş verdik.

  İNSANLAR TELEFONLARINI ŞARJ EDEMEDİ

Yaşadığımız elektrik kesintileri jeneratörün önemini bir kez daha gündeme getirdi. Bu kesintiler, bizim elektriğe ne kadar bağımlı olduğumuzun bir göstergesi oldu, en basitinden telefonlarını bile şarj edemedi insanlar ve iletişim koptu. Evlerini ısıtmak için kullandıkları kombi ve kaloriferlerini çalıştıramadılar. Aslında jeneratörün yedek enerji kaynağı olarak önemi de bir kez daha ortaya çıkmış oldu." dedi.

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 BAŞARILARI ÖDÜLLENDİRİLDİ
BAŞARILARI ÖDÜLLENDİRİLDİ
TUTULMAZ: VAKA SAYILARINDA ARTIŞ VAR
TUTULMAZ: VAKA SAYILARINDA ARTIŞ VAR