Advert
Advert
Advert

KIŞIN SAVUNMASIZ KALAN GÖZLERİNİZİ KORUYUN

Kış aylarında da güneş gözlüğü takmak gerekiyor.

KIŞIN SAVUNMASIZ KALAN GÖZLERİNİZİ KORUYUN
Bu içerik 486 kez okundu.
Advert

 

  -Sercan KAPUSUZ-

 Kış aylarında da güneş gözlüğü takmak gerekiyor.

  Göz sağlığı açısından yaz aylarının dışında kışında güneş gözlüğü takılmalı mı? sorusuna cevap veren Devrek'te Net Optik işletmecisi ve Optisyen Batuhan Püral; "Güneş gözlüğü aslında yaz aylarından çok kış aylarında kullanılmalı"dedi.  

  Güneş gözlüğünün yalnızca yaz aylarında değil kış aylarında da kullanılması gereken bir ürün olduğunu söyleyen Optisyen Püral, “Yaz aylarında çok güneşli olmasa bile UV derecesi düşüktür. Kış aylarında UV derecesi daha fazladır. Yazın güneş gözlüğü kullanmayanlar kışın muhakkak kullanması lazım. Güneş gözlüğü kışın gözümüzü daha çok koruyan bir üründür. Yaz aylarında ister istemez şapka takarak gözümüzü korumaya çalışıyoruz, kışın zaten atmosfer koyu renkli, gözümüzü daha fazla açıyor, sakınmıyoruz gözümüz daha fazla zarar görüyor. Kışın daha fazla güneş gözlüğü kullanmamız lazım.

  Kış aylarına özgü başka bir durum da özellikle kar yağışı ve karın yerde çok kaldığı zamanlarda dikkatli olunmalı. Bilindiği gibi kar örtüsü var olan güneş ışınlarını bir ayna gibi yansıtarak gözümüze güneşin zararlı mor ötesi ışınlarının daha çok ulaşmasına neden oluyor. Bu nedenle karın yoğun olduğu bölgelerde, özellikle güneş ışınları da varsa mutlaka koruyucu güneş gözlüğü kullanmalarını öneriyoruz.  Böylece güneş ışınlarının hem kısa hem de uzun vadede zararlı etkilerinden kaçınmamız mümkün oluyor." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 BAŞARILARI ÖDÜLLENDİRİLDİ
BAŞARILARI ÖDÜLLENDİRİLDİ
TUTULMAZ: VAKA SAYILARINDA ARTIŞ VAR
TUTULMAZ: VAKA SAYILARINDA ARTIŞ VAR