Advert
Advert
Advert

TTK YENİDEN AYAĞA KALKACAK

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili ve TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu üyesi Deniz Yavuzyılmaz, Boru Hatlarıyla Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) ile Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) arasındaki malzeme tedarik sürecinin

TTK YENİDEN AYAĞA KALKACAK
Bu içerik 285 kez okundu.
Advert

 

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili ve TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu üyesi Deniz Yavuzyılmaz, Boru Hatlarıyla Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) ile Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) arasındaki malzeme tedarik sürecinin ardından ürünlerin test edilmesinin de başladığını açıkladı.

Bu süreçte TTK personeline teşekkür ederek BOTAŞ’ın referansını alan TTK’nın yeniden ayağa kalkacağını duyurdu. Yavuzyılmaz sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı yazılı açıklama şu ifadeleri kullandı.

“Bugün Zonguldak'ın kalkınması adına çok büyük bir adım atıldı.Uzun süredir üzerinde çalıştığım, BOTAŞ'ın ithal ettiği pek çok ürünün TTK'da üretilmesi ve satışının yapılmasıyla ilgili projemiz artık hayata geçmiştir.TTK Maden Makinaları Fabrikalarında üretilen ATEX sertifikalı (alev sızdırmaz) motorların testleri, bugün itibariyle BOTAŞ'ın Aksaray'daki tesislerinde başarıyla gerçekleştirilmiştir. Testlere yarın Ceyhan/Adana'da devam edilecektir.

BOTAŞ' ın tanklarında depolanan petrolün çökmesini ve çamurlaşmasını engelleyecek olan bu kritik önemdeki motorları üreten, TTK'nın mühendislerine, teknisyenlerine, yer üstü işçileri ve personeline şükranlarımı sunuyorum.

BOTAŞ gibi dünya devi bir enerji kuruluşunun referansını alan TTK ATEX sertifikalı ürünleriyle yeniden ayağa kalkıyor. Başta BOTAŞ ve TTK Genel Müdürleri olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 BAŞARILARI ÖDÜLLENDİRİLDİ
BAŞARILARI ÖDÜLLENDİRİLDİ
TUTULMAZ: VAKA SAYILARINDA ARTIŞ VAR
TUTULMAZ: VAKA SAYILARINDA ARTIŞ VAR