Advert
Advert

DEVREK'TE ESNAF SEFERBER OLDU

Devrekli esnaf yardıma muhtaç aile için seferber oldu.

DEVREK'TE ESNAF SEFERBER OLDU
Bu içerik 8272 kez okundu.
Advert

 

 -Sercan KAPUSUZ-

  Devrekli esnaf yardıma muhtaç aile için seferber oldu.

   Zonguldak'a bağlı Çorak Köyü'nde ikametgah eden 5 kişilik aile için Devrekli esnaf seferber oldu. Çorak Köyün'de tek gözlü evde hayat savaşı veren 5 kişilik aile için Devrekli esnaf  onları sıcak bir yuvaya kavuşturmak için seferber olarak  'Bir Tuğlada Sen Koy' kampanyası başlattı.

   Çorak Köyü'nde, tuvalet ve banyosu olmayan derme çatma tek odalı bir evde yaşayan, 5 kişilik aile babanın devletten aldığı englli maaşıyla hayatta kalmaya çalışıyor. Devletin verdiği engelli maaşıyla çocuklarına bakmaya ve evini geçindirmeye çalışan baba imkansılıklardan dolayı yeni bir ev yaptıramıyor. Onların bu durumuna duyarsız kalamayan Devrek'te esnaflık yapan Çetin Saraçoğlu  Devrek'te bulunan diğer esnaflarında katılarıyla 'Bir Tuğlada Sen Koy' kampanyası başlattı.

    Tek gözlü evde yaşam savaşı veren aileyi gördükten sonra onlar için bişeyler yapılması gerektiğini düşündüğünü belirten Çetin Saraçoğlu;

  "Çorak Köyün'de hayat savaşı veren aileyi yerinde gördüm ve içim onların o tek gözlü evde yaşamalarına içim el vermedi. Onları sıcak bir yuvaya kavuşturmak için diğer esnaf arkadaşlarım ile görüştüm ve onlara bir ev inşaa etmek için 'Bir Tuğlada Sen Koy' adında bir yardım kampanyası başlattık. 

   Devletten aldığı engelli maaşıyla 3 çocuk ve eşiyle birlikte tek gözlü evde hayat mücadelesi veren abimizin yeni bir ev yaptıracak durumu yok. Onları bu şekilde hayat mücadelesinin ortasında bırakıp gitmek içime sinmedi. Devrek'te esnaflık yapan diğer arkadaişlarımla görüşüp durumu anlattım. Onlarda benimle aynı şeyi düşünerek bu aile için bir ev işnaa etmeye karar verdik ve 'Bir Tuğlada Sen Koy' kampanyası doğmuş oldu.

  Başlattığımız kampanya ile çok kısa bir sürede evin inşaasına başlamak için gerekli olan malzenenin yüzde 60'ını temin edebilecek bir yardımı toparlamış bulunmaktayız. Topladığımız ve gelen yardımlarla birlikte en kısa sürede evin işaasına başlayarak bu ailemizi sıcak bir yuvaya kavuşturmayı düşünüyoruz.

   Bu yardıma muhtaç ailemize ufakta yardım etmek isteyen duyarlı esfamız ve vatandaşlarımız bizzat bana ulaşıp yada bire bir güştürmek şartı ile yardımda bulunmalarını rica ediyorum. İrtibat numarası:0538 406 2292." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’İN GÜLÜ: MUHAMMET HOCA!...
DEVREK’İN GÜLÜ: MUHAMMET HOCA!...
KORONADAN DEVREKLİ 200. ÖLÜM
KORONADAN DEVREKLİ 200. ÖLÜM