Advert
Advert
Advert

1985'İN KAR YAĞIŞI, 1987'NİN DONDURUCU SOĞUKLARI GELİYOR...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre 12 Şubat 2021 (Cuma) günü Zonguldak il genelinde öğle saatlerinden itibaren kar yağışı bekleniyor.

1985'İN KAR YAĞIŞI, 1987'NİN DONDURUCU SOĞUKLARI GELİYOR...
Bu içerik 892 kez okundu.
Advert

 

 Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre 12 Şubat 2021 (Cuma) günü Zonguldak il genelinde öğle saatlerinden itibaren kar yağışı bekleniyor. 15 Şubat Pazartesi günü ise kar yağışının şiddetini artırması bekleniyor. Kar yağışının önümüzdeki hafta sonuna kadar sürmesi beklenirken hava sıcaklıkları ise kar yağışı ile birlikte 15 dereceye yakın düşecek.

  Öte yandan bu hafta hava sıcaklıklarının ülkemizin kuzey ve batısında mevsim normallerinin 8 ile 12 derece üzerinde olup 25 dereceye kadar çıkacağı söylenildi.  Sıcak havanın ardından 1987 yılının dondurucu soğukları ve 1985 yılının kar yağışı geliyor. Cuma gününden itibaren Türkiye kar yağışının etkisi altına girecek ve yaklaşık 7 gün boyunca kar yağışı aralıklarla sürecek.Soğuklar Şubat sonuna kadar terk etmeyecek. 1987'deki Mart ayında başlayan o dondurucu soğuklar nerdeyse 10 gün sürmüş ve Türkiye resmen donmuştu.

  1985'teki kar yağışı ise; Batı Karadeniz ve Marmara Bölgesi'ne özellikle de İstanbul'a 18 saat aralıksız kar yağmış, 1 metreye ulaşan kar seviyesi hayatı felç etmişti.

  Yine buna benzer beklenen kar yağışında alçak kesimlerde 1 metre, yüksek kesimlerde ise 2 metre kar seviyesi olabileceği belirtildi. Özellikle Bartın ve Zonguldak'ta kuvvetli kar yağışı etkili olacak kar rekoru kırılacağı söylenildi.

  Ülke genelinde gündüz eksi 1 ile eksi 10 derece, gece ise eksi 5 ile eksi 40 derece arasında değişken hava sıcaklıkları olması bekleniliyor.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü konu ile ilgili hava tahmin raporunu 12 Şubat'ta açıklayacağı belirtildi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 KILIÇDAROĞLU'NA
KILIÇDAROĞLU'NA "FİLYOS RAPORU"NU SUNDU
BAŞKAN BOZKURT’TAN ULUSAL ARAMA KURTARMA PROJESİ’NE DESTEK
BAŞKAN BOZKURT’TAN ULUSAL ARAMA KURTARMA PROJESİ’NE DESTEK