"ADALET GÖÇÜK ALTINDA KALDI"

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Teşkilat ve Eğitim Sekreteri ve Amelebirliği temsilcisi Osman Tutkun sosyal medya hesabından, ‘Adalet göçük altında kaldı’ diye dikkat çekici paylaşım yaptı.

Bu içerik 250 kez okundu.
Advert

 

 Manisa'nın Soma ilçesinde 13 Mayıs 2014'te yaşanan ve 301 madencinin hayatını kaybettiği maden faciasında cezaevinde tutuklu bulunan 3 kişinin serbest bırakılmasının ardından eski Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Teşkilat ve Eğitim Sekreteri ve Amelebirliği temsilcisi Osman Tutkun sosyal medya hesabından, ‘Adalet göçük altında kaldı’ diye dikkat çekici paylaşım yaptı.

 

Tutkun şu ifadeleri kullandı; “Soma da iş cinayetine kurban verdiğimiz 301 madencinin davasında tutuklu hiç kimse kalmadı. 301 şehit madenci kardeşimizin sorumluları artık ellerini kollarıni sallayarak dolasacaklar ,301 şehit madenci kardeşlerimizle beraber türk adaletide ölmüştür başımız sağolsun,artık iş cinayetinin yetkilileride devletten yeni ihaleler alırlar keyiflerine bakarlar nasıl olsa olan emekciye alinteri için çalışana oluyor.”

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’İN GÜLÜ: MUHAMMET HOCA!...
DEVREK’İN GÜLÜ: MUHAMMET HOCA!...
KORONADAN DEVREKLİ 200. ÖLÜM
KORONADAN DEVREKLİ 200. ÖLÜM