Advert

TTK FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNDÜ

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, yoğun kar yağışında elektrikleri kesilen Türkiye Taşkömürü Kurumu'nun büyük bir tehlike geçirdiğini ifade etti.

TTK FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNDÜ
Bu içerik 703 kez okundu.
Advert

 

 Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, yoğun kar yağışında elektrikleri kesilen Türkiye Taşkömürü Kurumu'nun büyük bir tehlike geçirdiğini ifade etti. TTK tarihinde ilk defa elektriklerin kesildiğini belirten Başkan Yeşil, "İşçi arkadaşlarımız 3 gün ocağa giremedi. Ocaklarımızı su basma ve gaz basma tehlikesi geçirdi.

GMİS Genel Başkanı Hakan yeşil gazetecilerin sorularına şöyle yanıtladı;

Pazar gecesi itibari ile başlayan kar yağışı mesainin başladığı pazar gecesi 12-08 vardiyesinde başlayan elektrik kesintisi ile karşı karşıya kaldık. TTK tarihinde ilk defa ocakların elektrik kesintileri ile kesildiği bir ilktir. Tabii bu 7 tane santralın olduğu bir enerji üssünde böyle bir elektrik kesintisi ile karşılaşmak ve arızaların giderilememesi konusundaki eksiklik bizi üzmüştür. Çünkü ağır sanayi sektörünün üretim hammaddesi olan Türkiye taşkömürü üretimine 3 gün ara verdik. İşçi arkadaşlarımız bu anlamda da mağdur oldular. Yanımızdaki 7 elektik santralının olduğu bir ilde elektrik kesintilerinin bu kadar uzun sürmesi, elektrik arızanın giderilememesi ya da hatların bakım ve onarımında eksik kalması Zonguldak adına Elektrik Santrali üssü bölgesi adına Zonguldak için büyük bir eksikliktir.

Bu durum Türkiye Taşkömürü'nde çalışan Türkiye Taşkömürü Kurumu yetkililerini ve bizi zor durumda bıraktı. Ben arızaların bir an önce giderilmesi, bakım ve onarım konusunda da enerji şirketinin bu konuya biraz daha eğilmesi konusunda buradan uyarıda bulunmak istiyorum.

Çünkü Türkiye Taşkömürü Kurumu büyük bir kurum, tarihinde ilk defa tekrar tekrar söylüyorum; böyle bir elektrik kesintisine maruz kalmıştır. Tabii bu da bir zor durumda bıraktı.

Büyük bir kuruluşun 3 gün yatması 3 gün ocakların dinlendirilmesi geniş güvenli anlamında sıkıntılı çünkü 3 gün arkadaşlarımız ocağa giremedi, ocakları su basma tehlikesi ile karşılaştık. Ocakları gaz basma tehlikesi ile karşılaştık.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SÖZDE GAZETECİ(!) YİNE POLİSİMİZİ HEDEF ALDI!
SÖZDE GAZETECİ(!) YİNE POLİSİMİZİ HEDEF ALDI!
GAZETECİ DEĞİL PROVOKATÖR!
GAZETECİ DEĞİL PROVOKATÖR!