Advert
Advert
Advert

DEVREK’TE KADINLAR GÜNÜ KUTLAMALARI

Devrek Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadınlara çeşitli hediyeler dağıttı.

DEVREK’TE KADINLAR GÜNÜ KUTLAMALARI
Bu içerik 771 kez okundu.
Advert

 

   Devrek Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadınlara çeşitli hediyeler dağıttı.

     Cadde, sokak, pazaryeri ve kamu kurumlarını gezen Devrek Belediye Başkan Vekili Hüsnü Işık, kadınların bu anlamlı gününü kutladı, onlara çiçek, krem, maske ve mutfak önlüğünden oluşan birer çanta hediye etti. Kutlamalara belediye personelinden başlayan Başkan Vekili Işık’a, CHP Devrek Kadın Kolları Başkanı Emine Kara ve Yöneticileri de eşlik etti. Cadde, sokak ve meydanlarda kadınlarla sohbet eden CHP’li Kadınlar, onların “Kadınlar Günü”nü kutladı. Onlara “Ülkede kurtuluşun kadınlarla olacağını” anlattı.

    Kadınların ülkede yaşanan ekonomik sıkıntılarla boğuştuğuna  vurgu yapan Başkan Emine Kara, “Ülkemizin mihenk taşı, olmazsa olmazı kadınlarımızın İstanbul Sözleşmesi’ne sahip çıkmaya çağırıyorum. Bu sözleşmeye sahip çıkmazsak geleceğimizi karartırız. Kadınlarımıza sahip çıkmak, Cumhuriyete sahip çıkmaktır, Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkmaktır.”dedi.

    8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, Devrek Cumhuriyet Alanında bir basın açıklaması yapan Devrek Eğitim Sen Temsilciliği Kadın Sekreteri Aslıhan Hancı, “İstanbul Sözleşmesinin kadını yaşatacağını” söyledi.

    Hancı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

    “Bizler bugünü birlik, mücadele ve dayanışma günü olarak görüyor ve yıllardır bunun için alanlarda sesimizi duyurmaya ve kadına yönelik her türlü şiddetle mücadeleye devam ediyoruz. Önce kadınlar uyanır sonra güneş doğar, çünkü güneşi kadınlar doğurur. Laik, özgür, eşit ve barış içinde bir dünya düşünü örgütlüyoruz. Söyleyecek sözümüz, değiştirecek gücümüz var. Tüm kadınlarımızı İstanbul Sözleşmesi’ne sahip çıkmaya çağırıyoruz, çünkü İstanbul Sözleşmesi yaşatır.”

     Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Devrek Şube Başkanı Tülay Karademir de yaptığı açıklamada, tüm kadınların “Kadınlar Günü”nü kutladığını, söyledi.

     Başkan Karademir, “Böyle anlamlı bir günde tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyorum. Ulusal Kurtuluş Savaşımızın kahraman Türk kadınlarını, kadın hakları mücadelesinde emeği geçen tüm kadınlarımızı ve özellikle kadınlarımızın çağdaş, eşit haklara sahip bireyler olmasının önünü açan Ulu önderimiz Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla rahmet ve minnetle anıyor, tüm kadınlarımıza saygılar sunuyorum.”dedi.

 

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!
  KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR!
KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR!