Advert
Advert

MTA TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

MTA TİS GÖRÜŞMELERİ  BAŞLADI
Bu içerik 444 kez okundu.
Advert

 

 Maden Tetkik Arama (MTA) Genel Müdürlüğü’ne bağlı işyerlerinde çalışan işçileri ilgilendiren, 01 Ocak 2021 ile 31 Aralık 2022 tarihleri arasını kapsayacak ve Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) ile Türk Ağır Sanayi ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası  (TÜHİS) arasında sürdürülecek olan 19’uncu Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin açılış oturumu 12 Mart 2021 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

MTA 19’uncu Dönem TİS açılış oturumuna; GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, MTA Genel Müdür Yardımcısı Nuri Kalkan, TÜHİS Genel Sekreteri Yardımcısı Hasan Yılmaz, MTA Personel Daire Başkanı Reşat Alan, GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Ertan Kaya, Genel Mali Sekreter Volkan Yıldız, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir,  GMİS MTA Şube Şube Başkanı Tarkan Bor, Şube Sekreteri Mehmet Uğurlu Deveci, Şube Mali Sekreteri Tuncay Aksoy, Şube Teşkilat Sekreteri Metin Alican, TÜHİS Toplu İş Sözleşmeleri Uzmanları, MTA TİS Komisyonu Üyeleri ile GMİS TİS Komisyonu Üyeleri katıldı.

Açılış oturumunda toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin hayırlı olması dileklerinde bulunuldu. Birinci oturumda Başlangıç ve Tarafların tanımı içerikli birinci maddesi kabul edildi.

  MTA TİS 79 MADDEDEN OLUŞUYOR

  MTA’da çalışan işçileri ilgilendiren ve 2021 ile 2022 yıllarını kapsayacak 19’uncu Dönem Toplu İş Sözleşmesi taslağı 79 asıl, 3 geçici, 2 ek maddeden oluşuyor.

    İkinci oturum 29 Mart 2021 tarihinde yine Ankara’da gerçekleştirilecek.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!
  KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR!
KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR!