Advert

DEVREK'TE HAFTA SONU 237 İŞLETME DENETLENDİ

Devrek'te hafta sonu Dinamik Denetim kapsamında 2 işyeri ve 5 kişiye ceza kesildi.

DEVREK'TE HAFTA SONU 237 İŞLETME DENETLENDİ
Bu içerik 536 kez okundu.
Advert

 

 -Sercan KAPUSUZ-

Devrek'te hafta sonu Dinamik Denetim kapsamında 2 işyeri ve 5 kişiye ceza kesildi.

 Kontrollü normalleşme döneminde alınan kararların daha etkin bir şekilde denetlenmesi için İçişleri Baknlığı'nca uygulamaya konulan Dinamik Denetim Modeli çerçevesinde hafta sonu Devrek'te denetim ekipleri denetimlerini gerçekleştirildi.

  Dinamik Denetim kapsamında Devrek'te yapılan denetimlerede 237 işletme denetlenirken 2 işyerine 2.ihlal idari para cezası ve 5 kişye ise maske, sosyal mesafe ve sigara yasağı ihlallerinden dolayı idari para cezası uygulandı.

  Hafta sonu Devrek'te ekiplerin yaptığı geniş çaplı denetimlerde 2 işyeri ve 5 kişiye para cezası uygulandığını belirten Devrek Kaymakamı Ümit Altay;

"Koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığımız tarafından  uygulamaya konulan “Dinamik Denetim Süreci” çerçevesinde İlçemizde Kaymakamlığımız koordinesinde hafta sonu vatandaşlarımızın topluca bulunabileceği pazar yerleri, çay bahçeleri,kahvehane ve kıraathaneler, lokanta, restoran ve kafeler, bakkal ve marketler, toplu taşıma araçları ile kişilere yönelik cadde ve sokaklarda geniş kapsamlı denetimler gerçekleştirilmiştir.

   Kaymakamlığımıza bağlı İlçe Salgın Denetim Merkezi ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilen bu faaliyetlerde toplamda 237 işletme, alan ve kişilere yönelik denetimler gerçekleştirilmiştir.

  Gerçekleştirilen denetimlerde 3 işyerine 1.ihlal uyarısı, 2 işyerine 2.ihlal idari para cezası, 5 kişiye maske, sosyal mesafe ve sigara yasağı ihlallerinden dolayı idari para cezası uygulanmıştır."dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’İN GÜLÜ: MUHAMMET HOCA!...
DEVREK’İN GÜLÜ: MUHAMMET HOCA!...
KORONADAN DEVREKLİ 200. ÖLÜM
KORONADAN DEVREKLİ 200. ÖLÜM