Advert
Advert

DEVREK BELEDİYESİ İLE TAPU MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Devrek Belediye Başkanlığı ile Devrek Tapu Müdürlüğü arasında emlak rayiç değerlerinin elektronik ortamda alınması için protokol imzalandı.

 DEVREK BELEDİYESİ İLE TAPU MÜDÜRLÜĞÜ  ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
Bu içerik 465 kez okundu.
Advert

 

  Devrek Belediye Başkanlığı ile Devrek Tapu Müdürlüğü arasında emlak rayiç değerlerinin elektronik ortamda alınması için protokol imzalandı.

 

    Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt ile Tapu ve Kadastro Kastamonu Bölge Müdürü Yücel Serdar tarafından imzalanan protokolün kapsamını Tapu Müdürlüğü tarafından işlem yapılan taşınmazların 1319 Sayımlı Emlak Vergi kanunu kapsamında cari yıla ait beyan değerleninin Belediye Başkanlığınca güvenli elektronik ortamda Tapu Müdürlüğü ile paylaşımını oluşturuyor.

    Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt da yaptığı açıklamada, yaptıkları protokolle her iki kurumdaki işlem yoğunluğunu azaltmayı ve işlem süreçlerini kısaltmayı amaçladıklarını söyledi.

    Başkan Bozkurt açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

     “Tapu Müdürlüğü ile Başkanlığımız birimlerindeki işlem yoğunluğunu azaltmak, işlem süreçlerini kısaltarak verimliliği artırmak ve sürekli kılmak, tapu ve belediye hizmetlerinin etkin, hızlı, güvenli ve elektronik ortamda sunumu ile  personelin iş yükünün azaltılması suretiyle çalışan ve vatandaş memnuniyetini sağlamak, tapu işlemlerinde tapu harcına esas olmak üzere talep edilen emlak beyan değerinin ilgililerince elden alınarak ibraz edilmesindeki zaman kaybının ve yoğunluğun azaltılması ve bu belgenin güvenli elektronik ortamda alınmasını sağlamak amacıyla bu protokolü imzaladık. Tüm halkımıza, ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum”

    İmzalanan protokolle vatandaşın her iki kurumda da işlerinin kolaylaşacağını ifade eden Kadastro Kastamonu Bölge Müdürü Yücel Serdar da, Başkan Çetin Bozkurt’a teşekkür ederek, protokolün hayırlı uğurlu olması dileğinde bulundu.

    Başkan Bozkurt günün anısına Bölge Müdürü Serdar’a dünyaca ünlü Devrek Bastonu hediye etti.

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’İN GÜLÜ: MUHAMMET HOCA!...
DEVREK’İN GÜLÜ: MUHAMMET HOCA!...
KORONADAN DEVREKLİ 200. ÖLÜM
KORONADAN DEVREKLİ 200. ÖLÜM