Advert
Advert

BOZKURT: MUSTAFA KEMAL VE ARKADAŞLARI ÖZGÜRLÜĞÜN HABERCİSİ OLDU

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Çanakkale Zaferi'nin 106. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında, “Aziz şehitlerimizin kahramanlıklarla dolu hatıraları, Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere inanarak emanet ettiği Cumhuriyetimizin yaşatılmasının en

BOZKURT: MUSTAFA KEMAL VE ARKADAŞLARI ÖZGÜRLÜĞÜN HABERCİSİ OLDU
Bu içerik 383 kez okundu.
Advert

 

 Devrek  Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Çanakkale Zaferi'nin 106. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında, “Aziz şehitlerimizin kahramanlıklarla dolu hatıraları, Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere inanarak emanet ettiği Cumhuriyetimizin yaşatılmasının en büyük teminatı olacaktır. Aziz Türk milletimizin bu onurlu günü kutlu olsun.”dedi.

    Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünün gurur ve mutlulukla kutlandığını belirten Bozkurt, şunları kaydetti:

    “Çanakkale’de düşman kuvvetlerine ‘dur’ diyen Mustafa Kemal ve arkadaşları, gelecekte verilecek Kurtuluş Savaşı’yla dalga dalga yayılacak bağımsızlık ve özgürlük rüzgarının da habercisi oldular. Ülkemize yönelik emperyalist saldırıyı püskürten ve ‘Çanakkale geçilmez’ dedirten şehitlerimiz ile kahraman gazilerimizden hem bugünümüz, hem de geleceğimiz için alınması gereken ders, bağımsızlıktır, özgürlüktür, birliktir.

    Etnik köken ile inanç farklılığı gözetmeden Anadolu’nun dört bir yanından Çanakkale’ye gelen ve anayurdu savunmak için canını veren, kanını döken askerlerimiz, 106 yıl önce işgalcilere karşı omuz omuza mücadele ettiler. Çanakkale Zaferi de Kurtuluş Savaşı da bağımsızlık, özgürlük, kardeşlik ve birlik ruhuyla verilen onurlu bir mücadeleyle kazanıldı. Bugün bir çok tehditle karşı karşıya olan laik Cumhuriyetimiz ile kazanımlarını, ulusal birlik ve toprak bütünlüğümüzü aynı anlayışla savunup koruyup, kallayacağız.

    Bu inanç ve kararlılıkla bu büyük zaferin 106. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, gazilerimizin önünde saygıyla eğiliyor, şükranlarımı sunuyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’İN GÜLÜ: MUHAMMET HOCA!...
DEVREK’İN GÜLÜ: MUHAMMET HOCA!...
KORONADAN DEVREKLİ 200. ÖLÜM
KORONADAN DEVREKLİ 200. ÖLÜM