Advert
Advert
Advert

O MÜBAREK BAYRAK , İŞTE BU BAYRAK!

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında vatanı uğruna gözlerini kırpmadan can veren şehitlerimiz anıldı.

O MÜBAREK BAYRAK , İŞTE BU BAYRAK!
Bu içerik 694 kez okundu.
Advert

 

   -Sercan KAPUSUZ-

   18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında vatanı uğruna gözlerini kırpmadan can veren şehitlerimiz anıldı.

   Devrek’te 18 Mart Çanakkale Zaferi dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.Türk halkı için oldukça önemli olan Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümünde, her sene olduğu gibi bu sene de Türkiye'nin dört bir yanında ve Devrek'te büyük bir minnetle başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimiz anıldı.

   Devrek Cumhuriyet Alanı'nda sabah düzenlenen anma programında Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtı’na sunumundan sonra tören Atatürk Kültür Merkezi (AKM) toplantı salonunda devam etti.

   18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıldönümü, Devrek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin hazırlamış olduğu programla kutlandı. Pandemi kuralları çerçevesinde düzenlenen program Atatürk Kültür Merkezi salonunda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemi belirten konuşmayı Devrek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarih öğretmeni Barış Torun yaptı.

  Torun'un günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından 18 Mart ile ilgili kısa sineviyzon gösterisi yapıldı. Hazırlanan sinevizyon sunumunda Çanakkale’yi anlatan videonun ardından Devrekli olmak üzere birçok şehidimizin isimleri ve fotoğrafları gösterildi.

  Sunulan sinevizyon sonrası Devrek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sergilenen tiyatro oyunu izleyenlerin beğenisini kazanırken okulun  yiyecek içecek hizmetleri alan öğretmeni Emel İzbudak'ın okuduğu 'Kurşun Asker' türküsü izlenleri duygulandırdı.

 Türkü sonrası öğrencilerin açtıkları Türk Bayrağı'na itafen okudukları;

    " Gelibolu'dan Ankara'ya baktı,

       Kocatepelerden İzmir'e aktı.

       Akışıyla milleti ısıtıp yaktı;

      Zemin kan kırmızı, ayyıldız ak,

      O mübarek bayrak , işte bu bayrak!"  dizelerinin olduğu "Bu Bayrak" şiiri programa katılanlar tarafından dakikalarca alkışlandı. Tiyatro gösterisinin sonrası kutlama programı son buldu.

  Törene; Devrek Kaymakamı Ümit Altay, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, İlçe Garnizon Komutanı Asteğmen Furkan İkiz, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Emrah Dindar, Çaydeğirmeni Belediye Başkanvekili Selda Çavuşoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Kahya, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Seyfi Paça, Zonguldak İl Genel Meclis Üyeleri, gaziler, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire ve okul müdürleri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!
  KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR!
KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR!