Advert
Advert
Advert

DERNEKLER İÇİN SON GÜN 30 NİSAN 2021

Zonguldak’ta faaliyet gösteren derneklerin 2020 Yılı Dernek Beyannamelerini 30 Nisan 2021 tarihine kadar Dernekler Bilgi Sistemi üzerinden bildirmeleri gerektiği bildirildi

DERNEKLER İÇİN SON GÜN 30 NİSAN 2021
Bu içerik 3170 kez okundu.
Advert

 

 Zonguldak’ta faaliyet gösteren derneklerin 2020 Yılı Dernek Beyannamelerini 30 Nisan 2021 tarihine kadar Dernekler Bilgi Sistemi üzerinden bildirmeleri gerektiği bildirildi. Beyannamelerini bildirmeyen dernek yöneticilerine bin 730 TL idari para cezası uygulanacak.

Zonguldak Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğünden konu ile ilgili yapılan açıklama şöyle: “5253 sayılı Dernekler Kanununun 19. maddesine göre dernekler, yılsonu itibariyle faaliyetlerini, gelir ve gider işlemlerinin sonuçlarını düzenleyecekleri beyanname ile her yıl Nisan ayı sonuna kadar mülki amirliğe vermekle yükümlüdürler. Beyanname vermeyen veya kanunda belirtilen süre sona erdikten sonra bildirimde bulunan dernek yöneticileri, anılan kanunun 32 nci maddesi çerçevesinde 1.730,00 TL idari para cezası uygulamasıyla karşılaşacağından, ilimiz genelinde kurulu derneklerin 2020 Yılı Dernek Beyannamelerini, 30 Nisan 2021 tarihine kadar Dernekler Bilgi Sistemi (DERBİS) üzerinden bildirmeleri gerekmektedir. Yasal sürenin sonuna yaklaştıkça DERBİS sistemi üzerinde yoğunluk artacağından, aksaklıkların yaşanmaması için son günü beklemeksizin beyannamelerin bildirilmesi dernek yöneticilerinin menfaatine olacaktır. Başta dernek yöneticileri olmak üzere kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!
  KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR!
KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR!