Advert
Advert

DEVREK SİMİDİ'NE ZAM GELDİ

Meşhur Devrek Simidi'ne 25 kuruşluk zam yapıldı.

DEVREK SİMİDİ'NE ZAM GELDİ
Bu içerik 1953 kez okundu.
Advert

 

  -Sercan KAPUSUZ-

  Meşhur Devrek Simidi'ne 25 kuruşluk zam yapıldı.

90 gramlık meşhur Devrek Simidi'nin fiyatı yapılan 25 kuruşluk zam ile 1.25 TL'den 1.50 TL'ye yükseldi. Devrek Simidi'ne 2019 yılından beri zam yapılmamıştı. Geçen 2 yıl süre boyunca vatandaşlar Devrek Simidi'ni 1.25 TL'den satın almıştı.

22 Mart 2021 tarihinde yapılan 25 kuruşluk zam ile meşhur Devrek Simidi'nin fiyatı 1.50 TL'ye ulaşmış oldu. Simit üreticileri, gelen tarifeyle yeni fiyata geçtiklerini açıkladı.

  Simit üreticileri geçen yıldan bu yana un fiyatlarında yüzde 50’yi aşkın, susam fiyatlarında ise yüzde 20-25 düzeyinde artış olduğunu belirtirken, elektrik, su giderlerinde de artış olduğunu ifade etti.

  VATANDAŞI YORMAMAK İÇİN 25 KURUŞ ZAM YAPTIK

  Şuanki ekonomik duruma göre simit fiyatının 2 TL'den aşağı olmaması gerektiğini fakat vatandaşı da yormamak adına 25 kruşluk zam yaptıklarını belirten simit fırını işletmecisi Cevdet Dede;

 "Yalaşık simide herhangi bir zam yapmadık. Geçen iki yıl süresince vatandaşımız meşhur Devrek Simidi'ni 1.25 TL'den satın aldı.

   Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan pandemi nedeniyle zor günler geçirdiğimiz şu dönemde maliyetler ister istemez arttı. Örneğin 1 çuval un 160 TL,  bir koli maya ise 110 TL oldu. Artan bu fiyatlar bizi de zorlmaya başladı. Normalde bu şartlar altında 90 gramlık Devrek Simidi'nin 2 TL'den aşağı olmaması gerekir. Fakat vatandaşın da alım güçünü düşünerek vatandaşı yormamak adına 25 kuruşluk bir zam yaptık." dedi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’İN GÜLÜ: MUHAMMET HOCA!...
DEVREK’İN GÜLÜ: MUHAMMET HOCA!...
KORONADAN DEVREKLİ 200. ÖLÜM
KORONADAN DEVREKLİ 200. ÖLÜM