Advert
Advert

KAVGA İHBARINA GİDEN POLİSLERE ÇİÇEKLİ KARŞILAMA

Esnaf Mustafa Enşici, 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak kavga ihbarında bulundu. Olay yerine yönlendirilen ekipler, sürprizle karşılaştı.

KAVGA İHBARINA GİDEN POLİSLERE  ÇİÇEKLİ KARŞILAMA
Bu içerik 2215 kez okundu.
Advert

 

-Sercan KAPUSUZ-

Esnaf Mustafa Enşici, 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak kavga ihbarında bulundu. Olay yerine yönlendirilen ekipler, sürprizle karşılaştı. Polisleri üzerinde "176. yılınız kutlu olsun" yazılı pastayla karşılayan Enşici, alkışlarla kutlama yaptı.

  Devrek'te 35 yıldır kahvehane işleten 43 yaşındaki esnaf Mustafa Enişici, 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak kavga ihbarında bulundu. İhbar üzerine ekipler verilen adrese yönlendirdi. İhbar üzerine adrese giden polis memuru Murat Akça ve ekip arkadaşı polis memuru Ali Eryürük kahvehaneye gelince, pastalı sürpriz ile karşılaştı. Sürpriz karşısında mutlu olan ve şaşkına dönen polis memurları, Murat Enşici'ye teşekkür etti. Kendileri için hazırlanan pastayı üfleyen polis mumurları, emniyet telsizinden, " Burada herhangi bir olumsuzluk yok" diye anons yaptı.

  Polis Memuru Murat Akça , anonsun ardından ekip arkadaşı polis memuru Ali Eryürük ile bölgeye geldiğini belirterek, şaşırdığını ve mutlu olduğunu söyledi. Polis memuru Akça, "Kavga var diye geldik. Aceleyle koşturarak geldik. Böyle bir şey beklemiyorduk.  

   25 yıllık memurluk hayatımda ilk kez böyle bir şeyle karşılaştım. Ne diyeceğimi bilemedim kelimeler boğazıma düğümlendi. Esnaf Murat Enşici'nin yapmış olduğu bu sürpriz beni çok duygulandırdı. Yapılan kutlama için herkese çok teşekkür ediyorum." dedi.

  Esnaf Mustfa Enişici polislerin vatandaşlar için her koşulda çalıştığını ifade ederek, onların gününde farkındalık oluşturmak adına böyle bir şey yaptıklarını söyledi.  Özellikle Kovid-19 salgını döneminde polislerin yoğun mesai harcadığını, Türk Polis Teşkilatının 176. yılı olması dolayısıyla da kendilerine moral olması amacıyla böyle bir sürprizi yaptıklarını belirten Enşici;

"'Bir farklılık yapmak istedik. Polislerimiz bizim için çok kıymetliler. Tüm polis teşkilatımız gece gündüz demeden memleketin dört bir köşesinde sırf milletimizin huzuru ve refahı için elinden gelen her şeyi yapıyorlar. Özellikle son dönemde, yani pandemi sürecinde artık sağlığımızı da düşünmeye başladılar. Bizler de bir farkındalık olsun, yüzleri bir nebze de olsa gülsün diye bir şeyler yapmak istedik. Sosyal mesafeye de dikkat ederek polislerimizin haftasını kutladık. Geldiklerinde kendilerini böyle bir sürpriz ile karşıladık. Polislerimiz kendileri için hazırladığımız pastayı ve kutlamayı görünce çok şaşırdılar, çok mutlu oldular. İyi ki varlar." dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ZONGULDAK’TAN YANGINLARA MÜDAHALE İÇİN DESTEK
ZONGULDAK’TAN YANGINLARA MÜDAHALE İÇİN DESTEK
“1.ULUSAL DEVREK SAFDER KARTOĞLU YARI MARATONU” DÜZENLENECEK
“1.ULUSAL DEVREK SAFDER KARTOĞLU YARI MARATONU” DÜZENLENECEK