Advert

DEVREK MESEM MÜDÜRLÜĞÜNDEN TİCARET ODASINA ZİYARET

MEYTAP projesi için TSO'yu ziyaret ettiler

DEVREK MESEM MÜDÜRLÜĞÜNDEN TİCARET ODASINA ZİYARET
Bu içerik 848 kez okundu.
Advert

 

   Devrek Mesleki Eğitim Merkezi müdürü İsmail Derin ve beraberindeki müdür yardımcıları Hasan Uzunkavak ve Hüseyin Doğan,  "Mesleki Eğitimi Tanıtma ve Yaygınlaştırma Projesi" (METYAP) kapsamında Devrek Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. TSO Yönetim Kurulu Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu ve Oda Sekreteri Cihat Yaban ile proje kapsamında yapılabilecek çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

  Konu hakkında Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü İsmail Derin yaptığı açıklamada;  "Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü İşyeri Tabanlı Mesleki eğitim Daire Başkanımız Süleyman Akgül ve Uzman Öğretmen Okan Doğan ilimizi ziyaret ederek Mesleki Eğitimi Tanıtma ve Yaygınlaştırma Projesi (METYAP) hakkında, İlimiz Ticaret Odası Konferans salonunda İlimiz İl Ticaret odası ev sahipliğinde sivil toplum örgülerine ve  İlMesleki Eğitim Merkezi Müdürlerinekonu hakkında sunum yaptılar. Mesleki eğitim merkezi müdürlüklerinden saha da bu konuda çalışma yapmaları istendi. Bizlerde bu kapsamda Ticaret ve Sanayi odamızı ziyaret ederek Mesleki eğitimde olan yenilikler hakkında sunum yaparak projede kullanacağımız görselleri kendilerine takdim ettik. odamızın istek ve önerilerini not ettik. Faydalı bir görüşme oldu. Ev sahipliği için oda başkanımız sayın Haldun Hacıkulaoğlu’na ve Sekreterimiz Sayın Cihat Yaban’a  bizleri ağırladıkları için ekibim adına çok teşekkür ederiz". dedi

  TSO başkanı Haldun Hacıkulaoğlu Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü İsmail Derin ve ekibinin ziyaretinden memnuniyet duyduklarını belirtti.

  Hacıkulaoğlu ziyaret hakkında yaptığı açıklamada; " Mesleki Eğitim merkezi müdürümüz ve ekibi bizleri Mesleki eğitimdeki yenilikler konusunda bilgilendirdi. Artık mesleki eğitim merkezlerine giden çırakların da Meslek lisesi mezunu olabilmeleri, çırak çalıştıran işyerine asgari ücretin3/1  oranında devlet desteği sağlanması, Denklik yolu ile yetişmiş elemanların kalfalık/Ustalık belgesi almaları İlçemizde yetişmiş kalifiye eleman sayısının artması için güzel gelişmelerdir." dedi.

   Ayrıca Hacıkulaoğlu mesleki eğitimdeki gelişmeleri oda üyeleriyle paylaşarak bölgemizde yetişmiş kalifiye eleman sayısını artırmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AŞI SIRASI GIDA SEKTÖRÜNE GELDİ
AŞI SIRASI GIDA SEKTÖRÜNE GELDİ
DEVREK “ŞEFİN ÖZEL KONUĞU” OLACAK
DEVREK “ŞEFİN ÖZEL KONUĞU” OLACAK