Advert
Advert

ZONGULDAK'TA 200 BİN KİŞİ AŞI OLDU

Zonguldak İl Sağlık Müdürü Dr. Ertuğrul Güner, Coronavirüs aşıları Sinovac ve Biontechin vatandaşlara uygulandığını belirterek Zonguldak'ta 200 bin kişinin aşı olduğunu söyledi.

ZONGULDAK'TA 200 BİN KİŞİ AŞI OLDU
Bu içerik 357 kez okundu.
Advert

 

 Zonguldak İl Sağlık Müdürü Dr. Ertuğrul Güner, Coronavirüs aşıları Sinovac ve Biontechin vatandaşlara uygulandığını belirterek Zonguldak'ta 200 bin kişinin aşı olduğunu söyledi. İl Sağlık Müdürü Dr. Güner aşılamada 65 yaş üstü Türkiye'de yüzde yetmiş altı iken Zonguldak'ta yüzde sekseni bulduğunu ifade etti.

İl Sağlık Müdürü Ertuğrul Günel'in aşı ile ilgili gazetecilere yanıtı şöyle oldu:

"Aşı randevusu almak isteyenler randevu alabilirler. Yalnız şunu söyleyeyim: bugün sabahtan itibaren sinovac için randevu almak isteyenler 3 Mayıs'ta randevu veriyor. Ama biontech  için alırsanız yarın hemen veriyor. Burada hangisini tercih ederse ona randevu alabilir. Ama bu gün içinde değişebilir. Şimdilik böyle, randevu günlerini Saģlık Bakanlığı ayarlıyor. Biz sadece kontenjan açıyoruz. Maruzat bildiren olabilir, onun için açıklama gereği duydum Zonguldak halkı aşıya duyarlı bu duyarlılığın devam etmesini bekliyoruz. 65 yaş üstü Türkiye'de yüzde 76 olurken Zonguldak'ta bu son rakam yüzde 80'i buldu. Aşı sırası gelenler aşı olmak istiyor. Aşının lojistiğinde zaman zaman aksamalar oluyor. Bu yüzden halkımızdan anlayış bekliyoruz. Yoksa elimizde yeterince aşımız var. Tedariğimiz var. İsteyen istediği aşıyı olabiliyor. Zonguldak'ta şu an itibarıyla 200 bin kişiye aşı yaptık."

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BATUHAN DURDUBAŞ AVUKATLIĞA BAŞLADI
BATUHAN DURDUBAŞ AVUKATLIĞA BAŞLADI
LİSE MÜDÜRÜ AĞAÇTAN DÜŞTÜ
LİSE MÜDÜRÜ AĞAÇTAN DÜŞTÜ