Advert
Advert
Advert

DEVREK 23 NİSAN'DA SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ

Türkiye'de pandemiyle mücadelede getirilen tedbirler kapsamında ülke genelinde bugün ve haftasonu boyunca sürecek olan sokağa çıkma kısıtlaması Devrek'te de, dün akşam saat 19.00'da başladı.

DEVREK 23 NİSAN'DA  SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ
Bu içerik 640 kez okundu.
Advert

 

 -Sercan KAPUSUZ-

  Türkiye'de pandemiyle mücadelede getirilen tedbirler kapsamında ülke genelinde bugün ve haftasonu boyunca sürecek olan sokağa çıkma kısıtlaması Devrek'te de, dün akşam saat 19.00'da başladı. Yasak 26 Nisan Pazartesi günü sabah 05.00'da sona erecek.

  Koronavirüs salgınını önlemeye yönelik tedbirler çerçevesinde ilan edilen 3 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ilk günü olan 23 Nisan'da sabah saatlerinde sınırlı katılımcıyla kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 101. yıl dönümünün ardından Devrek sessiliğe büründü.

   İlan edilen 3 günlük sakağa çıkma yasağının ilk gününde Devrek ilçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri ve Devrek Kaymakamlığı vefa grubu ekiplerince vatandaşlar denetlenirken, sürücülerin izin belgeleri sorgulandı.

     Devrek Cumhuriyet Alanı'nda  oluşturulan uygulama noktasında denetim yapan polis ve vefa ekipleri, bu noktadan geçen araçları tek tek durdurarak gerekli izin belgelerinin olup olmadığını kontrol ediyor. Araç içinde maske kullanımının önemine değiniliyor.

  3 günlük sokağa çıkma yasağı  kapsamda market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00 ile 17.00 saatleri arasında hizmet verecek. Vatandaşlar evlerine yürüme mesafesindeki bu işletmelere gidebilecek. Kısıtlama boyunca restoran ve lokantalar mesailerine devam edecek. Saat 10.00 ile 24.00 arasında paket servis yapılabilecek. Fırınlar da kısıtlamada açık olacak. İşletmeler ruhsatlarında yazan çalışma saatleri içerisinde ekmek ve unlu mamul üretimine devam edecek.

 

  

 

  

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ZONGULDAK’TAN YANGINLARA MÜDAHALE İÇİN DESTEK
ZONGULDAK’TAN YANGINLARA MÜDAHALE İÇİN DESTEK
“1.ULUSAL DEVREK SAFDER KARTOĞLU YARI MARATONU” DÜZENLENECEK
“1.ULUSAL DEVREK SAFDER KARTOĞLU YARI MARATONU” DÜZENLENECEK