Advert

CADDE VE SOKAKLAR BOMBOŞ KALDI

Devrrek'te salgın seyrini düşürmek için tematik denetimler kolluk kuvvetleri tarafından uygulanıyor.

CADDE VE SOKAKLAR BOMBOŞ KALDI
Bu içerik 537 kez okundu.
Advert

 

  -Sercan KAPUSUZ-

 Türkiye genelinde artan coronavirüs vakaları sebebiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile birlikte 3 günlük kısıtlama ilan edildi. Devrrek'te de salgın seyrini düşürmek için tematik denetimler kolluk kuvvetleri tarafından uygulanıyor.

  Üç günlük kısıtlamanın üçüncü gününde Devrek'te sessizlik hakim oldu. Vatandaşlar ihtiyaçlarını karşılamak için marketlere giderken, hizmet sektöründe çalışanlar sokakta çalışmaya devam etti. Araç trafiğinin daha önceki kısıtlamalara nazaran daha az olduğu görüldü. Polis ekiplerince Cumhuriyet Alanı'nda  yapılan uygulamada, araçlar durdurularak sürücülerine seyahat izin belgesi, ehliyet, emniyet kemeri, GBT ve araç muayenesi gibi sorgular yapıldı. Evrakı eksik görülen araç sürücüleri ise uyarıldı. Yapılan uygulamada sürücülere seyahat izin belgelerinin yanı sıra sosyal mesafe ve maske kontrolünde bulunuldu.

  Diğer taraftan Zonguldak’ta vaka sayılarının ortalaması hafta boyu 400’lü rakamlarda gezerken 24  Nisan günü Devrek'te vaka sayısı 49 olarak tespit edildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ZONGULDAK’TAN YANGINLARA MÜDAHALE İÇİN DESTEK
ZONGULDAK’TAN YANGINLARA MÜDAHALE İÇİN DESTEK
“1.ULUSAL DEVREK SAFDER KARTOĞLU YARI MARATONU” DÜZENLENECEK
“1.ULUSAL DEVREK SAFDER KARTOĞLU YARI MARATONU” DÜZENLENECEK